Červen 2016

Seriály

6. června 2016 v 14:45 | Bivi |  Filmy/ Seriály
Dlouho jsem přemýšlela jak pojmu článek se seriály. I když mám ráda seriály stejně jako filmy, tak u seriálů je to trochu složitější. Mám udělat top 5? Ale to by bylo přeci hrozně těžký! Top 10? Nemůžu dát jeden lepší a druhý horší když jsou všechny super!
A tak jsem sesbírala opravdu seriály, co za to stojí, protože vybírat a posuzovat je pro mě v tomto případě fakt těžký! :) Takže prostě pojedu jen od 1 k 10 a nemá to žádný stupnicový smysl :)

1. Beverly Hills 90210
.
Oddechový seriál na kterém se nim nedá skazit. A na postavy se hezky kouká, což je plus.


2. Skins
.
Skins rozhodně jen první až čtvrtá série + sedmá. Protože základy jako Cassie, Cook nebo Effy jsou prostě potřeba. Kdo má rád víc odvázanější seriály kde jsou mladí nevybouřený, rozhodně radím tenhle 3:)3. American Horror Story
.
AHS? Rozhodně jen první série, která měla hlavu a patu, super nápad se skutečnými událostmi a postava Tate a Viloet to by chtěl snad každý O:) , ale co ten konec? :/ - Co se týče dalších dílů? Skončila jsem u Freaky Show někde v půlce a dál už jsem to nedala. Škoda.


4. Gossip Girl
.
Bohatí mladí, no kdo by to nebral mít život madých hvězdiček. I když jsem zjistila KDO je Super drbna, tak mě to trošku rozzlobilo, docela jsem doufala, že to nechají v tajnosti a nikdy se to nikdo nedoví včetně nás, ale co. A navíc jsem si vždy přála vypadat jako Serena :D


5. 2 Broke Girls
.
Když je něco vtipný tak je to dobrý a tohle prostě nemá chybu. Vím, je to spíš sitcom, ale já to beru jako seiál. Max a Caroline nemají chybu stejně jako jejich hlášky a nemžu zapomenout na zbytek, který nemá chybu jako je Oleg, Han, Sophie a další..Ano při každém seriálu si vždy přeji být jako někdo v něm a v tomhle bych nejraději byla jako Max a měla vlastní dortíkárnu 3:)


6. Řekni kdo tě zabil
.
Taková barevná detektivka. Je to veelý a člověk u toho skvěle zabaví. Navíc se hezky kouká na hlavní postavu a ještě líp se na ní kouká když drží ty nejlíp vypadající koláče na světe.hmm. Ale celý život se nedotknout toho, koho miluji ať už je to pejsek nebo člověk? Tak to bych asi nezvládla.


7. Zoufalé Manželky
.
Příběhy manželek v těch nejlepších a nejhorších situacích. Už to umím skoro na zpamět a furt mě to baví.


8. Shameless
.
Jeden z víc top seriálů. Nejenže hrecký obsazení nemá chybu stejně jako jejich výkony, ale to drama a to jak se celá rodina den za dnem snaží přežít, protože matku nemají, otec je věčný alkoholik a lhář a nejstarší sestra se stará o zbytek rodiny stojí za shlédnutí prostě.


9. Once upone a time
.
Jakožto milovník pohádek, tohle je bý jako ve snu. Proč nemůž být třeba Bella nebo Sněhurka? Nebo chodit s fešákem Hookem a nebo být na temné straně Rampelstinskiho? Ale pak bych si přeci nepamatovala kdo jsem a už bych nebyla Sněhurka, ale byla bych pani učitelka ve škole.. Kdo má rád pohádky a dobrodružství tohle stojí za to! Najdete tam i postavy z Ledového království, Šípkovou Růženku nebo prince Krasoně. Asi ho budete znát z Primy pod názvem Bylo nebylo, ale já to začala sledovat už dříve než se to začalo hrát v TV a věřte mi že v AJ to nemá chybu :)


10. Pretty Little Liars
.
Když tenhle seriál začal běžet v Americe, řekla jsem to kamarádce a za pár dní už sme měli nastahováno. No..Co si budem povídat dlouho jsme čekali než jsme zjistili kdo je -A. Kdo z vás byl zklamaný nebo naopak převapný a kdo to tušil? Tak dlouho se to všechno motalo a motalo a já už si myslím, že teď co se čeká na další díly..no už by to mohlo pomalu skončit protože se bojím kam až by to mohlo zajít, a aby ještě všichni co jsou mrtví nezačali dokonce i vylézat z hrobů.


11. Teen Wolf
Ach můj srdcový seriál. Taky jako já žerete Stilese? Stejně jako Lydii? Vlkodlak, Banshee, Nogitsune, Kitsune, Kojot...a co bude dál??? No už aby byla další série i když ta poslední byla bohužel nejslabší :(


12. The 1OO
.
Poslat 1OO kriminálníků na zem, protože už několik set let není zem obyvatelná? No..už v prvních dílech jsem veděla, že to bude stát za to a taky stojí já jsem zatim jen a jen spokojená!


13. The Walking Dead
.
A jako poslední tu máme nenahraditelná The Walking Dead. Kdyby nebylo Daryla tak už asi jsou všichni mrtví, protože prostě Daryl je třída :D . Přiznám se, že od páté serie už jsem díly neviděla, co brzy napravím, jelikož toho jsem si naložilala spousty, ale otázka je, jak moc dlouho ještě budou běhat, dokud ze se všech na světe nestanou zombíci? Opravdu mě zajímá jak tento seriál ukončí.


Tak to byli ty nejlepší na které bych nedala dopustit.
Koukáte taky na nějaký z mých oblíbených? Nebo ho naopak rádi nemáte?
Uvidíme příští TOP co nám přinese a já se s vámi pro dnešek loučím
S láskou
Bivi

Sebepoškozování

4. června 2016 v 23:53 | Bivi |  O mě
Lidská tetování většinou představují mapu jejich života.
Ale, co takové jizvy? Jizvy jsou úmyslné a nebo neúmyslné.
Když byste se na mě podívali, uviděli byste v pravém horním rohu na čele jizvu. Tu jsem si udělala, když mi byli 4 roky roky. Hrála jsem se sestrou a sousedkou hru na "pavoučnici" a zlá pavoučnice nás musela chytit. No moje malé nožičky cupitaly tak nemotorně, až jsem zakopla a letěla hlavou na hrubě nahozený barák, a v tu ránu mi tekla krev všude. To je ten případ jizvy, kterou jsem si udělala neúmyslně.
Bohužel, ale mám i takové, co jsem dělala úmyslně. Prošla jsem si ve svém depresivním obdobím i sebepoškozováním a nejsem na to 2x pyšná. Protože stejně jako tetování - máte to na celý život.
Je fakt, že první sebepoškozování bylo kvůli klukovi ( debil ! ), to byla moje nešťastá láska a JÁ HUSA, jsem v návalu samoty a smutku vzala cigaretu, kterou jsem zrovna kouřila a pomalu jsi otírala o ruku. - Fakt kráva.
No jo, ale další byli vážně z té deprese, co jsem měla v mém "hubnoucím - nespavém období".
Dělala jsem to na noze, aby to nikdo samozřejmě neviděl, protože jsem fakt nepatřila mezi lidi, co to dělali jen pro lítost.
Takže moje říznutí bylo na zadní straně lýtka pravé nohy. Vždy jsem vzala jehlu na šití a sekala jsem prudce sem a tam. Do dnes tam jsou vidět jizvy, ale nic velkého, protože jehla jse slabá a neudělá tak hluboký řez, jako žiletka.
Na přední straně stehna mám jeden řez od žiletky a tahle jizva mi už nezmizí nikdy. Hned nad silnou jizvou mám další popáleninu od cigarety, která mi už taky nezmizí.
Popravdě ale bolest mi nikdy nijak nevadila.
Další druh sebepoškozování byl ten, že jsem chodila a o domy jsem si dřela klouby na rukou ( pak to vypadalo, jako bych se prala ) - ale to už bylo na viditelném místě, tak jsem chodila s obidnadlem kolem ruky ( jelikož mě často bolelo zápěstí nebylo to podezřelé ).
Po tomhle jizvu nemám, ale mám vzpomínku na to, jak jsme s nejlepší kamarádkou chtěli udělat "pokrevní sesterství" (nojo:D) takže jsme vzali žiletky a na dlani jsme se vertikálně řízli - já na pravé ruce a ona na levé, a pak sme si podali ruce ( no když to tahle píšu, tak sme byli fakt divný :D )

Tohle nejsou žádné rady na to, jak se řezat, to je jen o tom, že na mém těle jsou rány, které už nikdy nezmizí, ale přesto, když se podívám na ty na ruce, vzpomenu si na toho debila, co mi 20x zlomil srdce a já se kvůli tomu pohádala s kamarádkou. A nebo když se podívám na tu nejsilnější - bílou jizvu, co mi zdobí stehno - vzpomenu si na dny, které byli tmavé, pochmurné a strávené s kamarádkou u hřbitova, kde jsme si nazájem vylívaly naše nemocné srdce.
Každý má toto odlišné názory - chápu jakýkoliv odsuzování toho a pod., ale co jsem dělala, tak jsem dělala a nijak to nezměním.

Je to chyba, kterou jsem udělala v mládí a už bych to samozřejmě neudělala. Puberta je opravdu složitá a každý se s ní nějak pere jinak. Já ji bohužel prožila v tom negativně pochmurném období a díky bohu, že je vše za mnou.
Řezání, pálení, škrcení, cokoliv, co vám zanechává jizvy na těle a na duši, nestojí za to, abyste si ty temné dny nesli po celý život sebou.

Bohužel smrt, je přirozená věc

3. června 2016 v 16:56 | Bivi |  Deníček
Před třemi dny u nás v práci zemřel mladý dělník. Takže můj den v práci začal pochmurně a vlekl se celý den, protože jsme se ceý den dozívali o něm informace, proč zemřel, kolik mu bylo a tak dále a tak dále. Ten dělník měl doma těhotnou přítelkyni.
Oh, bože představovala jsem si, co se mu honilo hlavou, když umíral, přestavovala jsem si, jak reaguje rodina a jeho přítelkyně a okolí. Měla jsem celý den husí kůži. Bylo mi to tak líto! Ačkoliv jsem ten den měla husí kůži, tak včera a dnes na to myslím.Žiju normální život, ale někomu se ten život obratem změnil a ostatní, co po jeden pouhý den byli smutní a soucítili někdo jiný bude smutný celý život.
Den po tom jsem viděla film - Podivuhodný případ Banjemina Buttona - člověk se narodí starý a umírá jako malé dítě. Ve filmu zazněla věta se kterou tedy nesouhlasím - " zemřel proto, abys veděl, jak moc pro tebe znamenal" - člověk nemusí umírat, aby veděl, že je pro něj dotyčná osoba důležitá!
Poslední tři dny přemýšlím hodně o smrti obecně, protože čím jsem starší tím jsou starší i lidé v mém okolí jako je hlavně rodina. Přemýšlím nad tím, že čím míň lidí znám tím líp. Protože když nebudu znát nikoho, tak pak nikdy nebudu smutná, že mi zemřel blízký člověk. Čím jsem starší přemýšlím nad smrtí i když je to na jednu stranu blbý, ale je to tak.
Kladu si otázky jako " bude babička na živu, až se mi narodí děťátko?" - nebo "bude tady se mnou moje maminka až do smrti?"
Nechci, aby to vypadalo, že myslím nějak úmyslně na smrt rodiny a přátel, snad tyto řádky pochopíte jak to myslím.

Když už jse zjistila proč a jak zemřel dělník, tak v tu chvíli, jsem si uvědomila jak je naše tělo hrozně křehké! Opravdu jsme jen skořápka, co se dá lehce nalomit a uvědomila jsem si, jak je lidský život krátký, křehký a nespravedlivý.

Hrozně se bojím !těch! dní. Hrozně moc.
A ano - " na takovýhle věci by člověk neměl myslet " - , ale bohužel smrt, je přirozená věc.


Proč miluji vlky?

1. června 2016 v 17:11 | Bivi |  Deníček
Miluju les a to prostřědí. Miluju tu vůni lesa a ten klid. Miluju lesní zvířata jako veverky, sovy, jeleny, medvědy a lišky, ale obzvlášť vlky.
Miluji vlky protože se v nich vidím.
Lidé si o nich myslí, že jsou agresivní a nepřátelští, ale opak je pravdou. To samí si lidi myslí o mě.
Myslí si i že jsem arogantní a nesympatická na pohled. Ano, vim, že někdy tak i nechtěně působím, ale každý řiká jak nikdo z nich nedává na první dojem, že člověka musíš poznat, než ho usoudíš, ale stejně se tím nikdo neřídí.
Na pohled vypadají zle, ale uvitř mají citlivou duši i když to nedají najevo. Ale za blízké a partnery se perou seč to jde.
Žijí ve smečkách, ale jakmile můžou jsou sami.
Když musí jsou agresivní, když musí bojují za sebe i za ostatní.
Jsou elegantní, ale zároveň pyšný.
Miluji ty jejich oči. V očích je vidět, to že moc nevěří.

Jsou hrdí. Jsou to vlci a proto je miluju.


Tohle je text, který mám hrozně ráda:
Jednou vyprávěl starý indián svému vnukovi o velké bitvě, která probíhá v nitru každého člověka. Řekl mu: "Chlapče, ta bitva v každém z nás je bitvou mezi dvěma vlky.

Jeden je zlý. Je to vztek, žárlivost, závist, smutek, sobectví, namyšlenost, hrubost, nenávist, sebestřednost a falešnost.

Ten druhý je dobrý. Je to láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, naděje, empatie, štědrost, věrnost, soucit, důvěra a víra."

Vnuk o tom chvíli přemýšlel a potom se zeptal:
-> A který vyhraje?
Starý indián odpověděl: "Ten, kterého krmíš..."


Vlčí cesta
Jako první 3 jdou staří či nemocní vlci, kteří udávají tempo celé smečky. Pokud by tomu tak nebylo, mohli by se natolik opozdit, že by ztratili kontakt s ostatními a zahynuli by. V případě náhlého útoku by se pro ostatní obětovali. Za nimi kráčí 5 silných vlků, kteří tvoří jakousi přední linii. V centru smečky pak jsou ostatní členové, které následuje 5 nejsilnějších jedinců. Úplně poslední a sám jde alfa vlk, který na vše dohlíží a kontroluje celou smečku, udává i její směr. Všichni ve smečce se vzájemně sledují a pomáhají si, je-li třeba.

A proto je tak hrozně zbožňuji! Hlavně to, že drží při sobě!

A jaké je vaše nejoblíbenější zvíře?