Můj názor na psychiatry a léky

26. května 2016 v 19:52 | Bivi |  Názory
Když vás bolí hlava vezmete si prášek když máte horečku, vezmete si paralen na snížení teploty, a nebo když máte alergii vezmete si prášek proti ní. Bolesti a nepříjemnosti ustanou, ale co takový návykový prášky? Například takový Neurol nebo Lexaurin patří mezi návykové léky a přesto je doktoři předepisují. Já věřím, že spousty lidem antidepresiva pomáhají, ale jelikož jsem já sama měla špatnou zkušenost s nimi, tak mám na to "negativní" názor.
Myslím si, že ještě než se psychiatr rozhodne napsat léky na depresi, úzosti..cokoliv, měl by s pacientem dlouho mluvit, aby zjistil, co je to za člověka. Možná to bylo tím, že jsem dostala špatného psychiatra a proto mám takový názor. Protože já přišla ona se mnou mluvila asi 6-8min., řekla mi kdy se uvidíme příště a do ruky mi dala předpis na moje první léky. Ačkoliv veděla, že jsem byla závislá.
A jaký to je, když předepšete dospívající holce návykový antidepresiva a léky na spaní?! Když je ta holka tak v háji, když v noci nespí a co má jen léky? Co když začne myslet na sebevraždu? Ví ten doktor, jaký je to pocit?!
Ví jaký je to pocit, když se na lékách staneš závislý, přitom dělá jenom hůř? Když máš pytle pod očima, třesou se ti ruce, špatně spíš a špatně se ti dýchá, dělají se ti modřiny, jsi paranoidní a vidíš a slyšíš kolem sebe hlasy a jsi neustále nervozní protože tohle jsou nežádoucí účinky těch podělaných léků. Tak proč třeba ibalgin, nebo léky na alergii tohle nedělají?
V dnešní době lidi nedokážou kontrolovat tolik svoje tělo a myšlenky a radši začnou polikat léky, protože je to samozřejmě jednodušší než zapracování na sobě. A člověk může říct : " ono je to snadný to řikat, ale ono to tak nejde " - není to pravda, jde to. Ačkoliv to může být boj na dlouhou dobu a člověk jde krok za krokem dojde do nějaký fáze kde mu bude dobře a kde zůstane.
Takže ano, je jednoduchý zajít jak k psychiatrovi, nebo k praktickému lékaři říct potřebuji léky mám úzkost. Je jednoduchý vzt tabletu a zapít ji. Začneme klamat sami sebe, že jsme v pohodě. A spohodlníme a na sobě přestaneme pracovat.
Takže ne, není jednoduchý přestat brát léky, neni jednoduchý se dostat z těch stavů co máte, neskončí to ze dne na den, ale pokud chcete být zdarví musíte pro to něco udělat. Sama vím, o čem mluvím.
Vím, že je rozdíl mezi psychologem a psychiatrem, ale u psychologa jsem nikdy nebyla, a tak nevím jestli pomáhá se aspoň z toho vypovídat nebo..jak to tam chodí.
Ale určitě né 12 leté holce cpát léky, protože holka se cítí tlustá a protože prochází období puberty, tak jí nacpu léky. A nejen děti. Lidi, obecně lidi.
Ne vždy můj den je veselý, ale prášky bych už nikdy do pusy nevzala a psychiatrovi už bych znovu nešla.
To mi rovnou může předepsat recept na kokain, heroin, pervitin nebo extázi, abych se měla "líp", protože to je vlastně v podstatě jedno a to samí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rezzy Rezzy | Web | 27. května 2016 v 10:33 | Reagovat

Já bohužel prášky brát fakt musím, bez nich bych už tady asi nebyla s mojí diagnózou... Chodím k psycholožce i k psychiatričce a momentálně jsem s nimi spokojená, proberou se mnou vše, co potřebuju a nenechávají mě polykat léky jako lentilky. Jak píšeš, 6-8 minut, to je hrozně málo... A s návykovými léky musí lékař zacházet opatrně... Nedivím se ti, že už k psychiatrovi nechceš a že nechceš brát léky... po takové blbé zkušenosti :-/ Ale kdyby ti bylo fakt blbě, dala bych tomu ještě šanci. Jen bys potřebovala najít nějakého doktorka s mozkem a to je někdy těžké...

2 Alternative-Daria Alternative-Daria | Web | 27. května 2016 v 12:23 | Reagovat

Souhlasim s Rezzy. Najít psychiatra, nebo psychologa, co má opravdu mozek a neni to jen na osm minut!
Ten konec se mi líbil, je fakt, že pro někoho,kdo má sklony k závislostem, je předepsat neurol třeba, něco jako mu dát recept na heroin. Já osobně, ikdyž mam velký problémy, tak s tebou souhlasim, že se dají zvládnout jistý stavy i bez léků, jenže jak si napsala, lidi jsou líný a tudíž je snazší brát uklidňující léky, než s tim bojovat přirozenou cestou. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama