Květen 2016

TOP 5 - holčičí filmy

27. května 2016 v 13:45 | Bivi |  Filmy/ Seriály
Tak tu mám pro vás moji další pětku a tentokrát to bude pětka toho, na co se kluci asi nikdy nepodívají a to jsou totální holčičí blbosti. Snad má každá z vás alespoń tu holčičí blbost, na kterou kouká. Já mám tenhle typ filmů ráda, protože to může být jakkoliv velká blbost, ale vždy mě to odreaguje. A tahle moje holčičí pětka jsou filmy, které znám dlouhá léta opravdu nazpaměť. Takže.. 3:)


5. Žába k zulíbání
.
.
Tohle je taková super oddechovka. Dva odlišní lidé s odlišným pohlaví si prohodí svoje "těla" toho druhýho. Pokud jste tento film neviděli, ale viděli Mezi námi děvčaty tak je to na ten podobný způsob a tohle mám opravdu ráda. NAvíc herecké obsazení je super :)


4. Domácí mazlíček
.
.
Další blbost, co mám ráda, holka přijde do spolku a změní celý spolek ošklivek na krásky. A navím tam hrají oblibené herečky jako Anna Faris, Emma Stone a Kat Dennings.


3. Super Náhradník
.
.
Těžko říct, který film s herečkou Amandou Bynes napsat Královna ročníku? Zrtoskotaná láska? Nakonec to vyhrál Super Náhradník nejenže tam hraje sexy Channing Tatum 3:) , ale je to taková srandovní komedie, kterou mám opravdu ráda.


2. Dívčí parta
.
.
Bohatý namyšlený holky a mezi nimi se objeví "chudá" Clair, která rozbourá celou partu. Totální klišé, ale to mám prostě ráda :D! A navíc mám z toho filmu oblíbenou hlášku - Raději budu looser bez přátel, než mít přátele, co mě tajně nenávidí -


1. Divoška
.
.
Tenhle film jsem sledovala, když sem usínala, kdžy sem uklízela, když jsem se nudila, nebo se připravovala ven. Já mám hrozně ráda Emmu Roberts kor v tomto filmu. Nejraději mám scénu, když se připravují na tu "tancovačku", jak jdou, a pak tancují. A scénu, kdy Poppy a Fredy sedí v restauraci a do toustového chleba namazaným máslem dají hranolky a jí to! :D Super super super!!!!!!!!!!!! Tohle mě snad nikdy neomrzí :)


A co vy? Máte nějakou holčičárnu, co máte rádi? Já rozhoně udělám ještě druhý díl, protože toho je ještě tolik, hihi :)

Můj názor na psychiatry a léky

26. května 2016 v 19:52 | Bivi |  Názory
Když vás bolí hlava vezmete si prášek když máte horečku, vezmete si paralen na snížení teploty, a nebo když máte alergii vezmete si prášek proti ní. Bolesti a nepříjemnosti ustanou, ale co takový návykový prášky? Například takový Neurol nebo Lexaurin patří mezi návykové léky a přesto je doktoři předepisují. Já věřím, že spousty lidem antidepresiva pomáhají, ale jelikož jsem já sama měla špatnou zkušenost s nimi, tak mám na to "negativní" názor.
Myslím si, že ještě než se psychiatr rozhodne napsat léky na depresi, úzosti..cokoliv, měl by s pacientem dlouho mluvit, aby zjistil, co je to za člověka. Možná to bylo tím, že jsem dostala špatného psychiatra a proto mám takový názor. Protože já přišla ona se mnou mluvila asi 6-8min., řekla mi kdy se uvidíme příště a do ruky mi dala předpis na moje první léky. Ačkoliv veděla, že jsem byla závislá.
A jaký to je, když předepšete dospívající holce návykový antidepresiva a léky na spaní?! Když je ta holka tak v háji, když v noci nespí a co má jen léky? Co když začne myslet na sebevraždu? Ví ten doktor, jaký je to pocit?!
Ví jaký je to pocit, když se na lékách staneš závislý, přitom dělá jenom hůř? Když máš pytle pod očima, třesou se ti ruce, špatně spíš a špatně se ti dýchá, dělají se ti modřiny, jsi paranoidní a vidíš a slyšíš kolem sebe hlasy a jsi neustále nervozní protože tohle jsou nežádoucí účinky těch podělaných léků. Tak proč třeba ibalgin, nebo léky na alergii tohle nedělají?
V dnešní době lidi nedokážou kontrolovat tolik svoje tělo a myšlenky a radši začnou polikat léky, protože je to samozřejmě jednodušší než zapracování na sobě. A člověk může říct : " ono je to snadný to řikat, ale ono to tak nejde " - není to pravda, jde to. Ačkoliv to může být boj na dlouhou dobu a člověk jde krok za krokem dojde do nějaký fáze kde mu bude dobře a kde zůstane.
Takže ano, je jednoduchý zajít jak k psychiatrovi, nebo k praktickému lékaři říct potřebuji léky mám úzkost. Je jednoduchý vzt tabletu a zapít ji. Začneme klamat sami sebe, že jsme v pohodě. A spohodlníme a na sobě přestaneme pracovat.
Takže ne, není jednoduchý přestat brát léky, neni jednoduchý se dostat z těch stavů co máte, neskončí to ze dne na den, ale pokud chcete být zdarví musíte pro to něco udělat. Sama vím, o čem mluvím.
Vím, že je rozdíl mezi psychologem a psychiatrem, ale u psychologa jsem nikdy nebyla, a tak nevím jestli pomáhá se aspoň z toho vypovídat nebo..jak to tam chodí.
Ale určitě né 12 leté holce cpát léky, protože holka se cítí tlustá a protože prochází období puberty, tak jí nacpu léky. A nejen děti. Lidi, obecně lidi.
Ne vždy můj den je veselý, ale prášky bych už nikdy do pusy nevzala a psychiatrovi už bych znovu nešla.
To mi rovnou může předepsat recept na kokain, heroin, pervitin nebo extázi, abych se měla "líp", protože to je vlastně v podstatě jedno a to samí.

Nespavost

24. května 2016 v 19:05 | Bivi |  Deníček
Dnes bych chtěla napsat článek o mé nespavosti, jelikož posledních pár dní mám se spaním zase problémy, tak bych se s vámi o tom mohla podělit. Jelikžo tohle je v podstatě článek 3/3., protože PPP, Deprese všechno se vším souviselo, tak toto téma patří k sobě taky a tím asi ukončím to moje depresivní období ( i když já mám furt problémy s něčim ono se zase brzy něco najde :D )

..Víte, každýmu se asi někdy stalo, že nemohl spát a šel spát třeba hodně pozdě v noci. Ze začátku jsem své problémy nevnímala, protože jsem chodila spát třeba kolem 1h a brzy jsem se budila a nebrala jsem to moc jako hroznou věc, ačkoliv jsem byla unavená, ale postupem času se to stupňovalo a já šla spát ve 4 a v 6 jsem vstávala do školy. Pak se to seskupilo tak, že jsem šla spát v 5:30 a v 6:00 jsem vstávala. No do školy jsem chodit musela, a tak mi psychiatrička předepsala prášky na spaní - " jen půlku tak dvě hodiny před spaním! " - vzala jsem si, ale spánek nepřicházel, a tak mi po 14 dnech řekla, ať si vezmu celej, ale po několika měsících stále nic a já si začala prášky ordinovat sama podle vlastního úsudku. Takže jsem nakonec brala dva a chodila jsem spát kolem 3-4 ráno, ale když jsem měla stávat do školy? Už jsem se neprobouzela, jelikož ty léky byly silný a já neslyšela ani budík nic a mě se hrozně těžce vstávalo po těch lékách. Měla jsem hrozné pytle pod očima a vypadala jsem ráno od rána hůř a hůř. Postupně jsem meškala školu, jelikož jsem neměla sílu na to, abych vstávala a byla jsem slabá a vyčerpaná.

Co jsem vlastně dělala po nocích? Unavená z každodeního přežívání a snažení se žít. Neměla jsem náladu na filmy, neposlouchala písničky. Jen jsem seděla a koukala a prohlížela si pokoj a koukala na každý stín. Na stín plyšáka na posteli, na stín propisky ve stojanu a nebo stín televize. Největší potěšení jsem nacházela ve měsíci. Jakmile mi začali noční paprsky vcházet do pokoje skrz záclonu, tak to mi teprve začal " noční život" stoupla jsem si k oknu a naproti na mě hleděl černý, hustý a tmavý les, který jsem měla naproti oknu asi 30m. Hned nad ním svítil měsíc a já jen hleděla. Možná se to zdá až moc přetažený za uši, ale věřte nebo ne já to dělala. Stála a přemýšlela, proč zrovna já a nebo nepřemýšlela vůbec a užívala si krásu lesa, měsíce a noci. Představovala jsem si jak v lese žijí různý bytosti jako víly, bludičky, hejkalové a bloudí a straší v lese. Občas jsem si zapla písničky a do noci plakala. Nenáviděla jsem se za to co jsem a že nemůžu spát. Záviděla jsem každému na koho jsem si vzpomněla, že spí představovala jsem si třeba mamču, jak spí jak je zachumlaná v posteli a sní, ráno se probudí svěží a fit. Záviděla jsem kamarádce, jak se choulí k pejsovi a spokojeně oba dřímají. Ale já ne. Já probděla noc, i den..noc..i den. A byla jse čím dál víc v háji.

Říká se, že umělci, co kreslili obrazy, skládaly básně a písně a pod., tak tvořili tak skvělá díla protože v sobě něco dusili, a s tím souhlasím neříkám, že jsem kreslila jako Da Vinci, ale to, že jsem něco tvořila nebo kreslila mě na chvilku po těch nocích uklidňovalo. Psala jsem pravdivé texty o mě a o mé situaci a do dnes je občas čtu a vracím se do té doby. Další věc, co jsem dělala, že jsem celou noc projížděla fotky na WE HEART IT, projížděla fotky o nespavosti, depresivní a vyhublé holky nebo spousty jídla protože jsem celý ten den nejedla a měla jsem hlad. Poslední věc, co jsem dělávala bylo, že jsem cvičila. Ano, např. ve dvě ráno jsem dělala sedy lehy, dřepy..prostě posilování všeho druhu.

A jak jsem se cítila? Těžko se dá v pár větách popsat pocity natož je vyjádřit obyčejně, protože opravdu člověk, co zažil insomnii pochopí, jaké to je. Jaký to je řvaní do temnoty a prosení boha i když na něj nevěříte. Noci jsem jen prolitovala toho co jsem udělala nebo neudělala. Noci proplakaný a probdělý. Noc za nocí to moje tělo vzdávalo stejně jako já a další den jsem ale musela fungovat. Ano ze začátku jsem nahodila masku a všechno to šlo, ale tahle maska nešla držet dlouho. Usínala jsem skoro ve škole o hodinách, a pak si psala omluvenky, protože jsem si potřebovala doma odpočinout. Přestala jsem fungovat mezi kamarády a v rodině. Přestala jsem fungovat jako kamarádka a jako dcera. Myslela jsem, že mě všichni nenávidí, ale veděla jsem, že já sama se nenávidím. Odmítala jsem pomoc, přitom jsem ji tak hrozně chtěla.
Absulutní vyčerpání pro mě bylo, když jsem spala 10min po dvou probdělích nocích a vstávala jsem po těch 10 podělanejch minutách na brigádu, v 5:45 nástup do 14:00, kde jsem byla celu dobu v pohybu. Ale ten den už jsem cítila jak to nezvládnu.
Nemohla jsem se udržet na nohou, srdce mi bilo nepravidelně a měla jsem křeče do celého těla, třásli se mi ruce a já prosila ať už můžu zemřít. Cítila jsem jak to se mno šlehne. A když jsme končili tak se mi chtělo brečet zoufalstvím, ale nebrečla jsem, protože kolem byli " kolegové". To byl pro mě strop.

Víc už asi ani nedokážu popsat pocity, jaký jsem měla. Psychika mi zamotala hodně hlavu a do dnes to má následky - né, že ne. Ačkoliv, jsem ze nespaní v podstatě vyléčená, občas se sem tam ten nějaký den najde, kdy nejde usnout a když se stane, že přetáhnu déle jak 1h ráno, začínám být neklidná a jde na mě pocit paniky a strachu protože co kdyby se to vše zase opakovalo?
Tohle už ne, prosím, už ne.
Psychika jako taková si s vámi může zahrávat a ani o tom nevíte. Nebo si to nepřipustíte. Sama jsem se přesvědčila, že to je špatně a čim dřív se s tím něco začne dělat, tím líp. To byl můj příběh.
Ale do dnes jsem nepřestala milovat les, měsíc a tmu. Protože to pro mě v tu nejhorší chvíli, kdy všichni krásně spali byli mými přáteli, než se zase ráno ztratili, dokud v noci zase nepřišli.

Buďte na sebe opatrní a hlavně se svěřujte a mluvte o problémech. Žijeme jen jednou a vždy je tu někdo, komu na vás záleží a myslete taky na druhý, jak moc pro ně znamenáte.
Je mi líto, jak jsem se chovala k těm, co se mi snažili pomoct a do dnes toho lituji.


5 oblíbených webových stránek

22. května 2016 v 22:03 | Bivi |  Deníček
Ahojkyy,

chtěla bych vám představit mojí TOP 5 navštěvovaných webových stránek. Stránky, kde trávím nejvíce času a co mě fakt baví, když se třeba i nudím nebo potřebuji inspiraci a pod. :) - ono popravdě se toho moc na tom netu dělat nedá ( aspoň pro mě a tohle jsou moji záchranáři )5.

Hledám jména herce jdu na csfd, zajímá mě něco o filmu? Jdu na csfd. Hledám nějaký fílm? Jdu na csfd! Prostě ccccsssffffddddd :D Ráda hodnotím filmy a čtu, co si o tom lidi myslí, ale na hodnocení moc nedám i když najdu film a má třeba jen 40% a není oblíbený tak se na něj tak podívám, protože nejlepší hodnocení si udělám já sama. Kdyby někdo byl šílenec do filmů a seriálů jako já a měl účet na CSFD, můžete mě tam najít jako MoonyStar. - Bohužel jsem neudělala jejich stupidní test, takže nemůžu psát komentáře, ale jen hodnotit podle hvězdiček :D -_-


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


4.

Jeden čas jsem trávila na WHI hodiny! Klidně i 3-4h a déle a koukala na všemožné obrázky co mě zajímaly od celebrit, přes jídlo až po texty. Našla jsem tam všechno a byl to pro mě takový obrázkový deník, kdy jsem "srdíčkovala" všechny citáty, vše co mi zrovna bylo, co se mi líbilo a co mě oběžovalo. N WHI ale také bylo spousty fotek ohledně anorexie a fotky hubených holek, které jsem úmyslně vyhledávala, tak jsem tam na čas přestala chodit, než jsem se z PPP dostala. Teď už to nemám jako závislost, ale jako oblíbenou stránku :-)


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

3.

Creative Life, je na čísle tři, jelikož tam jsou kolikrát super inspirativní články. Určitě kdo má rád kreativitu doporučuji. Jsou tam články o zvířatech, fotografech, o pocitech nebo barvách, fotky ze světa co fotí různí lidé a další a další. Kdo má rád videa najdete tam i takové typy. Když nemám co dělat nebo se odreagovat rozhodně jdu sem. Jsem dlouholetým návštěvníkem a stále jsem s články spokojená :)


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
2.

Všemi známý instagram je u mě na druhém místě. Facebook mě nebaví a Twitter ( tam je každý negativní a já mám ráda veselé lidi ) , a instagram je jednoduchý. Fotky, krátká videa. Najdete tam také v podstatě vše přes zvířata, fitness až po celebrity. Můžte i chatovat s lidmi a sledujete přátele nebo stalkujete vašho obdivovatele ( pokud to nemá bloklý :D ) Takže v jednoduchosti je krása a proto mám instagram ráda.
A mimochodem, jak se vám líbí nový vzhled? Mě se moc líbí :-)


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


1.

Youtube je moje number one, protože ho mám vlastně místo televize. Sleduji co mě baví a najdu tam velkou škálu zajímavých věcí. Reklamy tam mají jen 15s a né 15min, když mě něco nebaví jdu dál. U mě youtube jede skoro furt, ať jsou to videa veselá, youtuberská nebo písničky. Na youtube jsem pravidelným uživatelem asi tak 6 let, kdy začínali videa jako Natalia Sadness, Aik Murczechy, Tomáš Maca, Shonty. Daniel Karfík a pod. prostě nejvíc amaterský, trapný videa, ale to je doba, kdy já začala sledovat youtube a od tý doby mě to nepustilo :----)


A jaké máte stránky rádi vy? :)

Mám chřipku, chjo

21. května 2016 v 12:29 | Bivi |  Deníček
Ahojkyy,

tak tu máme po týdnu hezký počasí a já jsem nemocná, achjo. Netuším, kde jsem mohla nastydnout, ale je mi fakt hrozně. Takže ležím ležím ležím. Piju černý čaj a stravuji se vitamíny, jako jsou banány, jablíčka, a pomeranče. Mám kolem sebe kopu posmrkaných kapesníků a projíždím Youtube.
Fakt nesnáším, když jsem nemocná!!! A ze všeho nejvíc nesnáším bolest v krku a rýmu! Grrrrrrrrrrrrrrr!
Přemýšlím, co si pustím za film mám jich tu hrozně moc nastahovaných, ale nevím, který si pustím jako první.
Taky tu mám druhý z pěti dílů knihy od Larse Keplera a nevím, jestli ji mám načnout, nebo se ještě chvilku natahovat, abych se měla na co těšit 3:) - mimochodem knižní sérii se také chystám v brzké době sepsat, očekávejte knihy od autora Stephena Kinga. Dnes k obědu budou jen tousty a zelenina, tak už se těším.

Jak si užíváte víkend vy? Doufám že naplno, a máte veselou náladu, protože příští týden má být zase ošklivě :(
Dnes má svátek Monika, tak přeji všem Monikám vše nejlepší ♥


A jak se léčíte a zabavujete nudy vy, když jste nemocní? Třeba mi dáte nějaké super typy!
Mějte se krásně
s láskou
Bivi

Kastrování kočičky

19. května 2016 v 18:21 | Bivi |  Deníček
Ahojkyy,
Tak už máme pár dní po kastrování naší kočičky. Ona dost často a dlouho mrouskala a navíc hodně u toho řvala a jelikož, když je to takhle často a hodně, tak to není moc pro kočky zdravý kvůli nemocem jako jsou rakoviny dělohy a pod. a popravdě už nám nedala moc ani spát, s přítelem jsme byli nevyspalí, přes den podrážděný a každý jsme spali v jiné místnosti, protože jsme se střídali o její " hlídání".
Přišel den kastrování a já měla hrozný strach, i když ano je to v podstatě přirozená věc co má každá druhá kočička, ale i tak sem měla strach aby se jí něco nestalo a navíc to byl pro mě i pro ní první zážitek u veterináře. No byla statečná víc jak já :D
Pan veterinář ji dál injeknci a řekl ať odejdu a já už jen čekala. Uspání, zákrok a probuzení trval dohromady asi hodinku, pak mi řekl, ať si pro ní jdu. No, a pak jsem jí uviděla. Když jsem ji viděla jak byla omámená po narkoze a zmatená..no držela jsem se ale doma mi slza ukápla :D prostě to bylo smutný jí vidět -_-
Asi po třech hodinách se začala dávat k sobě a snažila se nějak hýbat, i když pan doktor říkal, že to může trvat až dva dny. Po pěti hodinách vylezla a začala se hýbat, ačkoliv furt padala a sotva viděla, tak se snažila, a začala i papat protože ten den nesměla vůbec papat. Postupně jí začali splaskávat očíčka.
Zůstala jsem s ní celou noc a v noci už mě probudilo jak skáče po posteli, vypila celou misku vody celou misku s granulkami a celou s kapsičkou. Tak jsem měla radost, protože jsem četla že hodně lidí psalo, že jejich kočičičky po zákroku nechtěli vůbec pít.
Teď má naše prdelka jakýsi geometrický útvar vyholený na těle a vypadá to vtipně, teď se směju tomu, že to je jako koukat na plazmovku :D Moc se s námi teda neba, ale asi jí to třeba trošku bolí nebo jen neměla náladu, však známe se jaký jsme my holky :D
Za pár dní jdeme k doktorovi na vyndání stéhů a jsem ráda, že je zase aktivní jako před tím a že už se netrápí protože to mrouskání už bylo hodně a my se konečně krásně a v klidu vyspali a ona bude zdravá jako řípa! :)TOP 5 - duben

17. května 2016 v 17:44 | Bivi |  Filmy/ Seriály
Ahojkyy
Takže tu mám pro Vás další pětku za měsíc duben, co jsem viděla a o kterých bych chtěla napsat, takže jdeme na to.

5. Pixely
.
.
Od filmu jsem čekala mnohem víc, protože tyhle střelený komedie mám ráda, ale tohle bylo takový..pro mě chvilkama nudný, takže dávám 2/5 a už bych se na to asi nepodívala.


4. Fakjů pane učiteli 2
.
.
Jednička se mi líbila a dvojka byla taky docela fajn, chvilkama i vtipný scény. Je to takový pohodvý film, a tak dávám 3/5 a možná bych se díky hlavnímu herci podívala znova 3:D3. Jak přežít single
.
.
Tuhle komedii jsem chtěla vidšt hlavně kvůli herečce Rebel Wilson, protože je hrozně vtipná a ani tady nezklamala. Co se týče děje, tak chvilkama super, chvilkama nic moc, ale jsem moc náročná :D 3/5


2. Zloba - Královna černé magie
.
.
Další film s herečkou, kteru mám hrozně ráda. Angelina Jolie zase nezklamala stále krásná i elegentní i v takovémto filmu. Je pravda, že jsem furt čekala takový to BUM tu akci, ale nakonec sem ráda, že to bylo takhle pohodový. A jedna zajímavost o filmu - Jde o první film, ve kterém si studio Disney trouflo udělat hlavní hrdinku zápornou postavou. -
4/51. 3096 Dní: Příběh Nataschi Kapuschové
.
.
Asi každý zná příběh, když se v roce 1998 ztratila 10letá Natasha Kapusch a po 8 letech od svého věznitele utekla. Byl toho dlouhou dobu celý bulvár a televize. Každopádně jsem narazila na film, který je natočen podle skutečné události z výpovědi Natashy Kampusch. Když si vezmete, že vlastně skoro všechno kromě bolesti, utrpení a strachu, co Natascha ve skutečnosti cíla, je ve filmu zobrazeno a představa, že tohle se mohlo stát komukoliv jinýmu a představa jenom toho,že se to doopravdy stalo je hrozná a po filmu jsem měla dost zvláštní pocit. Doporučuji určitě dávám 5/5.


Viděli jste nějaký z filmů nebo máte na nějaký zálusk?
Klidně mi nějaký dobrý film poraďte, budu ráda.
Mějte se krásně
Bivi

10 divných věcí o mě

16. května 2016 v 8:44 | Bivi |  O mě
Myslím, že každý má nějakou tu svoji úchylku, nebo divnou věc, co si myslí, že nedělá nikdo jiný. Je víc než spousty divností o mě, ale zatím jsem vybrala prvních 10 a kdo ví, třeba někdo dělá to samé co já a já se pak nebudu citít jako vůl :D

Duch ve skříni
1. Hodně holek říká, že když jdou večer spát, bojí se jít do postele, protože je něco chytí, stáhne a pod., takže do ní skáčou. Tohle mě vůbec nevadí, ale naopak musim mít zavřenou skříň (máme šoupací ) a nesmí tam být ani mini škvírka, takže když ji vidím, musím jít a rychle to zavřít. Protože kdo viděl Věřte Nevěřte, tak víte, že ne vždy se ve skříni ukrývá vchod do Narnie.

Kontrolování věcí
2. Jdu pryč a doma zkontroluji jestli mám vše potřebné jako klíče, mobil a peněženku. Zamknu vyjdu a znovu kontroluji jestli jsem něco neztratila. Platím v obchodě zandám peněženku, ale za chvilku kontroluji jestli ji mám. Když to shrnu, tak za den si prostě několikrát kontorluji jestli mám všechno a občas si připadám jak debil, protože to kontroluji fakt skoro furt, ale na druhou stranu jsem nikdy jako klíče, mobil nebo peněženku neztratila (zaklepu). :)

Uklízení
3.Když vařím, tak průběžně myju nádobí, abych tam pak neměla kopu. Dovařím nandám jídlo přítelovi, a pak musím uklidit kuchyň a teprve pak se v klidu můžu najíst. Divný no:D ale chci to mít uklizený a když se najím tak už chci v klidu odpočívat a né uklízet!:D

Rozplývání se nad věcmi
4.Jdu takhle na nákup a vidím hezký hrníček, polštář, tričko nebo klidně i vysavač, ale jakmile je ta věc něčím roztomilá, tak na to prostě musim šahat nebo vzít do ruky a většino uříkám větu " jezis to je roztomiloučký, podívej" a se všim se přes vidičky až po plyšáky prostě mazlím:D

Perfekcionista na filmy apod.
5.Jsem hrozně náročná co se týče filmů, seriálů, divadel a tak.. Ačkoliv jsem hrozný fanda, tak se mi málo co líbí a proč? Protože jsem hroznej jak by řekla kamarádka perfekcinostia (takže pokud to čteš, AHOJ, ALE NEJSEM! :'D) tak všechno moc sleduju a řeším do detailu a proto se mi pak furt něco nelíbí. -_-

Já a sprcha
6.Ať už se koupu nebo sprchuju obličej si nikdy nemyju. Tělo a vlasy ano, ale obylčej musí být suchý, a ten si myju až nakonec a opláchnu ho až vylezu. Nevím proč, ale je to tak:D

Taška přes rameno
7.Když nosím tašku přes rameno tak si skoro vždy musím držet poutko, protože mi hrozně vadí jak je to mezi prsama a vadí mi jak to vypadá, a tak to po celou dobu nošení držím za poutko, aby to nebylo tak moc na těle:D

Malování očních linek
8. Pro mě je to divný fakt, protože znovu co znám spousty slečen a holek, umí si linky na oči dělat, že vezme linky/tužku a malují, ale já si to oko musím prostě nějak přidržet, zmuchlat..cokoliv, abych tu linku měla rovnou bez pomoci druhý ruky to nezvládnu :D

Jednovaječná dvojčata
9. Vždy když vidím na chlup stejný jednovaječný dvojčata, tak si vždycky najdu toho kdo je hezčí. Prostě jsou jak vejce vejci, ale stejě řeknu "tahle/tenhle je hezčí":D

Neumím psát psace
10. Skoro vůbec neumím psát psace. Na základce jsem se naučila tiskace a kdo psal tiskace je přece "husteeeeej", a tak sem nějak zanedbala psací písmo no a teď, kdybyste po mě chtěli psát psace, tak byste nevěděli zda-li píše prvňák nebo dospělý člověk. A teď si představte jak je trapný, když se musím podepisovat kdekoliv:D

A co vy? Asi by byla záhada, kdybych našla někoho se stejným problémem :D
Napište mi nějako vaší úchylku 3:)
Mějte se krásně
s láskou
Bivi


Pátek 13

14. května 2016 v 9:00 | Bivi |  Deníček
Ahojkyy
Tak včera byla pátek 13, ale na to že to je den "strachu a hrůzy" , tak já myslím, že to byl praví opak, ale nebylo to tím, že jsem prožila " nejlepší den na světe " , ale ten den jsem potkala hrozně milý lidi. S kamarádem jsem byla v jednom obchodním centru v Praze a jedna slečna v krámě Claire's byla tak hrozně příjemná a mluvila jsem tam s ní, že už jenom takhle veselý člověk mi zvedl náladu. A další slečna byla v KFC, tam jsme si dávali něco na zub a holčina se taky jenom smála a povídala si s nám a žertovala a takhle veselých a příjmených lidí v krámech moc nevidím, tak mě to tak hrozně zlepšilo den :-) Jinak vždy koukám,->kd-ůs<-(rukopis mojí kočky co mi proběhla přes klávesnici) :D - Jinak vždy koukám, když je pátek 13. na nějaký horor, ale včera jsme jeli vyjmečně na komedii. Byla to komedie How to be single ( Jak přežít single ) - no docela jsem se těšila, ale trošku zklamaná dala bych tomu 3/5 hvězdiček.
Takže děkuji všem co mi včera vykouzlili úsměv na tváři :)
A jaký byl váš pátek 13týho? :o)

Táborová hádanka

12. května 2016 v 18:13 | Bivi |  Deníček
Ahojky, dneska to bude takový oddechový článek. Mamača mi poslal odkaz na extra.cz, kde byla logická hádanka, a jelikož já logický hádanky miluju, tak jsem se pustila i do téhle.
Třeba ji znáte a třeba taky ne, tak si ji můžete zkusit :)

Položím sem otázky a obrázek a vy buď doma na papír nebo rovnou dolu do komentáře nebo jen v hlavě napište odpovědi, abyste je nezapoměli. Otázky si projíždejte v klidu a nepospíchejte, protože, pak se budete chytat za hlavu jako já " jak jsem to mohla nevidět" :D

POZOR! pod vloženým obrázkem jsou výsledky, takže pokud chcete být překvapený, tak si to přečtěte až na konci :) a dejte mi vědět do komentářů jak jste to zvládli. No..já tak napůl :D

Otázky:
1. Kolik lidí se utábořilo v kempu?
2. Kdy přijeli? Myslíte si, že dnes , nebo táboří už pár dní?
3. Jak do kempu přijeli?
4. Je blízko kempu nějaké město nebo vesnice?
5. Fouká vítr ze severu, nebo z jihu?
6. Myslíte si, že je ráno, poledne, odpoledne, nebo večer?
7. Kam šel Alex?
8. Kdo měl v včera službu?
9. Jaké je dnes datum?

Foto:


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

odpovědi:

1. V kempu jsou celkem čtyři táborníci. Na dece jsou totiž položené čtyři lžíce a na rozpisu na stromě jsou čtyři jména.
2. Táborníci už přijeli před pár dny. Mezi stanem a stromem je velká pavučina.
3. Vzhledem k tomu, že mají vesla opřená o strom, přijeli lodí.
4. Blízko kempu bude nejspíš vesnice, kde by se asi jinak vzala ta slepice?
5. Vítr fouká z jihu. Tento směr ukazuje vlaječka na stanu. Poznáte to podle větví na stromě, ty silnější větve jsou na straně , která je obrácená k jihu.
6. Je ráno. To jste určitě zaznamenali už z předchozí otázky. Pokud je jih vlevo, je východ v přední části obrázku, slunce svítí odtamtud a stíny se tvoří za postavami.
7. Alex chytá motýly. Za keřem vzadu má odloženou síťku na motýly.
8. Včera měl službu Colin. teď právě hledá něco v batohu( Je na něm písmeno C ). Alex chytá motýly. James fotí a jeho stativ můžete vidět v batohu označeném písmenem J. Zbývá už jen Petr, který má služb a vaří. Z toho vyplívá, že včera měl službu Colin.
9. Podle obrázku je osmého srpna. Jak vidíte na rozpisu Petr má službu.

Prosim prosím jediný, co z odpovědí nedokážu pochopit je odpověď číslo 9, chápu kde vzali osmého, ale kde ten srpen? :-O asi jsem jen pitomá :D

Tak jak se vám hádanka líbila? Zvládli jste ji?


Fox Kids, Jetix a Minimax

10. května 2016 v 21:34 | Bivi |  Filmy/ Seriály
Někteří z vás možná pochopili, že jsem fanda kreslených/animovaných filmů, a tak tomu je od malička :o)
Ráda bych vás seznámila s pohádkami, které možná znáte možná neznáte, ale pro mě to jsou srdcovky, začalo to když mi byli asi 4 roky a táhne se to do teď. Tyhle pohádky byli mými parťáky, když jsem byla nemocná, před spaním po obědě a nebo při hraní. Ke každýmu obrázku napíšu komentář protože, to musím okomentovat a prosím, berte mě s rezervou v těle jsem stále ještě dítětem :D ♥

Tři kamarádi a Jerry
.
Takhle..moje láska byla Thomas vždycky a neměla jsem ráda Erika za ten jeho hlas :D neměla jsem ráda Jerryho tátu ( no bože ten byl :D ) a holky jako Mimi, Lindu a Tess má ve svém okolí teď každý 3:D


Tutenstein
.
Tohle bylo pro mě vždycky hrozně napínavý a vždycky jsem měla ráda tu jeho kamarádku :-)

Simsala Grimm
.
Tohle bylo dvojtý super protože v pohádce byli pohádky, wohooou :D Byli to pohádky od bratří Grimmů a bylo tam snad všechno. super super super ♥

Pirát divoký Jack
.
Snuk a Jack a tohle, ačkoliv je to pro děti, tak mi to přijde dodnes hrozně vtipný :D

Život s Louiem
.
První na co si vždy vzpomenu je Ryba jménem Pepř a babička, co jí tahlo z pusy :D, a vždy mi vadilo, že jeho láska - Jenny má krátké vlasy :( ale jinak super prostě :D

Klíšťák
.
Tímto prohlašuji, že ->žádný<- superhrdina nemá na Klíšťáka :D

Pižla Mžík
.
Prosím, nesmějte se mi za Pižlu Mižíka, když on měl tak super kamarády a super dobrodružství!

Třída číslo 402
.
Polly, Penny, Arnold, Nancy, Vinie, Jessie...mohla bych na to koukat furt a furt a furt :o)

Wunschpunsch
.
Abych byla upřímná, moc si tuhle pohádku nepamatuji, je fakt, že si nějaké úryvky pamatuji dodnes a vím, že jsem to hrozně hrozně měla ráda, ale víc o tom bohužel nenapíšu :(

Co je Andy?
.
Vooooůůů Vooooůůůů - Co je, Andy?? Co je, Andyy? :D:D:D Andy byl borec ty jeho fóry :--) a navíc jsem vždyvky chtěla nějaký jeho vtip zrealizovat 3:D

Totally Spises - Špionky
.
Každá holka musí mít ráda špionky! Prosím, že máte!? :D Sam, Clover, Alex a.... p u d ř e n k a ! :D Všechny díly umím do dnes, možná se přiznám, že na to občas koukám na youtube, když nemám co dělat :D Vždy jsme si jako malý s holkama na to hrály, lítaly po celé zahradě a já byla prostě ta nejlepší Sam :D

Tesák(Clifford) - Velký červený pes
.
Tohle je..no dobře pro menší MENŠÍ děti, ale toho pejska sem měla ráda on byl vlký a hrozně hodní a navíc měl hrozně rozkošný psí kamarády a každý ho měl rád O:)

Bibi Blockbergová
.
Já měla vždycky ráda filmy, seriály, pohádky s čarodějnicema hrozně ráda. A proto tady musí být Bibi Blockberg. No jo, Bibinka :D měla koště a uměla čarovat achjoo já chtěla vždy taky. A koukali jste taky vždycky na Charmed(čarodějky), Sabrina mladá čarodějnice, nebo Čarodějnic školou povinné ( Mildret Wirválová :D )????

Tofuovi
.
Veganská nebo vegetariánská rodinka ( teď si nejsem jistá ) - no, teď momentálně vím, že tento životní styl moc nepodopruji, ale čert to vem, měla jsem to ráda O:)

Princezna Sissi
.
Proč jsem nikdy nemohla být krásná jako Sissi???? Ach jo byla krásná, hodná a každý ji měl rád! A to drama tam občas! :D a nejraději jsem měla vždy tu znělku ♪

Horseland
.
Ačkoliv nejsem moc fanda koní, tak na horseland jsem musela koukat, protože ty koně měli barevný ohony a vždy jsem si v vybírala kterou holku mám ráda a kterou ne :D


Snad chápete mojí oblíbenost k pohádkám a kor tyhle z dětství a doufám, že nemáte ze mě magora :D
Spousty jsem jich sem nedala, ale tohle jsou ty top a ty které najdu na youtube, tak se na ně i klidně podívám :o)
Znáte nějaké jiné z těchto channelů? A znáte nějaké mé oblíbené?
Příště z rubriky filmy/seriály to bude článek o disney holkách a zavzpomínáme na Hannu Montanu nebo Sonny ve velkém městě 3:)
Mějte se krásně
Bivi


Předtím než zemřu..

7. května 2016 v 19:56 | Bivi |  O mě
Ahojkyy,
asi každý z nás si někdy řekl " tohle někdy musím udělat/zkusit " , a tak sem musím hodit top 12 věcí, které musím stíhnout než zemřu :-)

1. Hrozně moc bych si přála navšítvit Irsko. Je tam hrozně krásná příroda lidé jsou tam prý mnohem milejší a čistotnější, ráda bych ochutnala Irský pivo a procházela se podél břehu moře. To je můj sen ♥


2. Každý kdo miluje svoji maminku, tak by asi pro ní udělal první poslední. Strašně rád bych ji vzala kamkoliv by chtěla, aby si odpočinula a bya šťastná.3. Moje další přání je, abych tohle dokončila. No ono je smutný, že já ještě nezačala tuhle knížku jsem dostala od kamarádky k 18tým narozeninám protože jsem si ji tak hrozně moc přála a do teď je mi líto ji použít, protože se bojím, abych to nezničila ( ironie, že? :D ) ale jednou to začnu a dokončím, protože mám ráda tento typ kreativity.


4. Jeden z mých snů je, abych okusila různé jídla z různých koutů světa. Mým největším snem je ochutnat pravý mexický jídlo, pravý sushi a pořádnej pravej americkej hotdog. Tak třeba jednou.. :)


5. Vzhledem k dnešní době si často si kladu otázku, zda-li jednou dobře vychovám svoje dítě. A tak se budu snažit co nejvíc, abychom pro dítě jednou byli nejlepší rodiče, opatrovávali ho, pomáhali a vyslechli. Přeju si, aby za mnou kdykoliv mohlo přijít a svěřit se s čímkoliv a aby to dítě vědělo, že tu pro něj vždy budu a budu ho milovat a jednou řeklo, že jsme nejlepší rodiče na světě.6. Tohle je věc, kterou bych si přála mít, protože je to malý krůček k tomu se vrátit torchu do minulosti. Dnes jsou všechny fotky na disku a máme je schovaný v počítači ale kde jsou ty doby, kdy jsme měli album, a na fotky jsme ze zadu mohli napsat věnování. Dnes už dáte za jednu vyvolanou fotku 25kc a když chcete vyvolat pak fotek třeba 30??
Filmy do polaroidu nejsou také nejlevnější, aby já bych zachytila jen ty nejvzácnější momenty.7. Jenom ta představa, že mě ráno vzbudí šplouchání moře a řev racků. Představa toho, že vstanu a na sobě jen tílko a spodní prádlo, jelikož je teplo naliju si studený džus nasadím si sluneční brýle a vyjdu ven hned ucítím teplo na kůži, ale zároveň příjemný větřík. Vejdu na terasu kde na mě čeká bazén, moře písek a klid. Už jen ta představa..


8. Co se týče hudby poslouchám vše a mezi vše, ale hlavně pořádná tvrdá hudba! Představa, že bych viděla moje nejoblíbenější metalové kapely je už teď ke zbláznění. Na velkém koncertu jsem byla jen jednou, byl to spíš festival, a ačkoliv se nezdálo hrozně jsem si to užila a ta atmosféra a pocit toho, že máte kolem sebe stovky lidí, kteří poslouchají hudbu jako vy je prostě super. Takže potřebuju nutně vidět moje nejjjjjjjjjjjjj kapely, a pak můžu v klidu zemřít :-)9. Vyrůstala jsem v domě, a přestěhovala jsem se do bytu. Byt je menší a útulnější, ale mít vlastní dům je něco jinýho. Baví mě si designovat vlastní byt, ale nemůžu dát pryč určité věci, jelikož byt je jen v pronájmu a hrozně moc bych chtěla vlastní dům který by byl podle mých představ. Měl by zahradu a tmavší fasádu byl mi moderní, ale zase né moc. Hlavně uvnitř bych se vyřádila, tohle by mě tak bavilo!10. V jedné aplikaci byla otázka jestli byste radši žili v Narnii nebo v Bradavicích. No a bezkonkurenčně v Bradavicích!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No kdo by nechtěl dostat dopis, kdo by nechtěl zjsitit, že může kouzlit, lítat a bojovat se zlem. ( Myslím si, že každý tajně čeká na ten jeho dopis :--) )


11. Nebojím se zestrátnout, pokud na to nebudu sama. K tomuhle ani nevím co říct, snad jen, že doufám, že s láskou spolu budeme prostě až do konce. ♥


12. Co když je duha jen převlečený zlo a na jejím konci se skrývá něco hroznýho. Kde je její začátek a kde konec? Co když na konci je poklad, pohádkový bytosti nebo jen prázdný prázdno. Každopádně, až ten konec najdu, tak o tom určitě napíšu i článek :-)


A co vy? Co byste chtěli stihnout před tím, než zemřete?TOP 7 - Animované pohádky

3. května 2016 v 21:12 | Bivi |  Filmy/ Seriály
Prostě si myslím, že nikdy nebudu dost stará na pohádky a budu je milovat navždy. A pro mě je dobrá animovaná/kreslená i hraná pohádka základ!
A jelikož jsem milovnice pohádek, tak nemůže být nikdy propadák! Může být pohádka co je horší, lepší ale nikdy ne propadák. A tak, když někdy budete mít blbý den pusťe si animovanou pohádku, protože pohádky jsou super!

7. Příběh žraloka
.
.
Když je pohádka ještě ke všemu vtipná, tak má u mě 100 bodů plus. Oskar - zabiják žraloků! To je taková fajnová oddechová animovaná pohádka, kterou snad nejde nic zkazit! :)


6. Ratatouille
.
.
Prostě krysa co vaří jídlo. Geniální. Tohle je prostě taková nóbl klasika. Já osobně mám největší chuť, když na to koukám na tu jeho omeletu nebo sýry, no asi jsem divná, ale tak každý má nějakou divnou věc, ne? Když ty myšky jsou tak rozkošný..5. O Malence
.
.
Kdybych sem nedala Malenku, tak bych se musela hambou propadnout! Tohle je jedna z pohádek mého dětství. Je to z roku 1994 a dodnes znám všechny písničky na zpaměť, vždy když se někoho zeptám jestli zná Tambelínu - pohádku o Malence, nikdo jí nezná, ale vždyť ona byla tak maličká a chtěla být víla a já sem díky ní chtěla bejt taky víla. No a kdo by se nezamiloval do Corneliuse?


4. Anastazie
.
.
Stejný případ jako předtím. Tohle jsou prostě srdcový ještě kreslený pohádky u kterých znám písničky na zpameť a budu to pouštět svým dětem jednou o tohle nemůžou přijít :-) Vždycky jsem chtěla být jako Áňa a jako maličká jsem chtěla vypadat jako ona a chodit s Dimitrijem :D!


3. Coralína
.
.
Koralínka je trošku s nádechem dětského hororu bych řekla, ale je to úplně kouzený, jelikož je zase všude tak chladno a je deštivý podzim. Je drzá, odvážná a ráda dostane co chce, ale taky je hodně zvědavá a proto jen tak tak uteče ze světa, kde jí málem místo očí přišijou knoflíky. Film/pohádku mám hrozně ráda a rozhodně patří do čísla 3. ( A hlavně tam dostávala v druhém světe tak super bašty :D )


2. Zataženo občas trakaře
.
.
Ačkoliv mi to trhá srdce a nejradši bych dala dvě první místa, ale nemůžu protože číslo je jedna je spíš srdcová záležitost, tak jsem musela dát na dvojku moje oblíbené, vtipné a prostě naprosto dokonalé trakaře. Já nevím, ale já se u tohodle hrozně vždy nasměju. Druhý díl už se mi moc nelíbí, ale na jedničku nic nemá! A hlavně víte jak..je tam jídlo ♥


1. Shrek
.
.
Pamatuji den, kdy jsem poprvé Shreka viděla a kdy jsem zjistila, že tohle je ten top. Tady je důkaz, že láska může být dokonalá v jakémkoliv slova smyslu a že prostě dobro zvítězí nad zlem. Je tam království i princezna, pohádkové postavy, láska i nenávist, má to vtip a je to prostě doslova kouzelný. Shrek je pro mě hrdina a vždycky bude.


Taky máte pohádky tak rádi jako já? Doufám, že ano protože na pohádkách je vždy fantazie a uteču před nepříjemnostma kolem sebe.
S láskou
Bivi