Duben 2016

Oblíbenci Avon

27. dubna 2016 v 21:25 | Bivi |  Beauty koutek
Ahoj holky, jak jsem minule slibovala, tak tu mám svoje oblíbence z avonu zase jsou to spíš krémy a tělová mlíka jako v předešlím článku, protože mám na to tak trošku úchylku O:)
Předem se omlouvám za horší kvalitu fotek, bylo to foceno z mobilu a světlo mi moc nepřálo.

>Z leva tělové mlíko s vůní borůvky a orchidee. Tohle je pro mě osvěžující vůně je taková sladká, ale zase ne moc:) Ještě jsem měla Marakuju s pivoňkou a tu jsem dala kamarádce, jelikož ta mi moc nevoněla (69kc)
>Hned vedle je čokoláda s růží a prostě kde je čokoláda, tak to musím hnedka mít, ať je to na tělo k jídu nebo i na koukání třeba :D Už ho mám skoro vypotřebovaný (a to si ho hodně šetřím) i když to neni nějak extra cítít čokoládou a růží, ale je tam prostě něco co je dokonalý. (69kc)
>Vedle je krém čistě jen na ruce s kakaovým máslem, který je pro mě jako pro člověka, co má věčně suché ruce skvělý protože se rychle vstřebá a prostě máslovo kakaově voní. Je ale fakt, že jsem to doporučila kamarádce a zdá se nám že ho začali dělat trošku jinačí, ale možná se to jen zdá. (59kc)
>Poslední je tělový peeling. Voní to prostě tak zvláštně čokoládově a navíc mi to dělá hldší pokožku.
(když to smíchám s kávovým sprchovým gelem je to jako bych se koupala v Latte kafi :D ) (dárek)
>Poslední krém na tělo, který je vůní úplně stejný jako krém na ruce, ale jinačí konzistencí. Je takový hutnější a proto ho mám tak ráda a není vůbec mastný jen tak akorát. (79kc)
Další jsou tělové spreje
>Z leva je vanilkový tělový sprej, od kterého jsem čekala trošku víc, ale není samozřejmě nic hroznýho, je tak hezky osvěžující. (59kc)
> Vedle je můj oblíbený vanilka se švestkou. Nikdy by mě nenapadlo že by mi tahle kombinace mohla vonět, ale pro mě tahle vůně nemá chybu! Je taková to taková slaďoučká vůně.(59kc)
>Další je jako u telového krému růže s čokoládou kde mám už skoro na dně. Je to stejná vůně jako krém a nezklamal očekávání.(59kc)
>Posledné je také jako v předchozím borůvka a orchidej, také je to to samí. Všechny spreje jsou hrozně hezky osvěžující a nejradši je používám v letních dnech.(59kc)
(ještě si pamatuji na to, že v těhle sprejích dělávali meloun, po kterým jsme byli všichni zblázněný ve třídě, ale škoda že už ho nedělají)


Ještě bych vám v rychlosti chtěla ukázat tři oblíbené balzámy na rty. Mě moc rtěnky nesluší, ačkoliv bych je ráda nosila, ale jelikož rty potřebují nějakou údržbu tak si alespoň kupuji balzámy, a tak bych vám chtěla ještě ukázat top 3 oblíbený.

>První je LIPSMACKER, který mám od kamarádky s vůní banánu popravdě jsem si myslela, že to nebude na rtech nci moc, ale je strašně příjemný na rtech a navíc prostě voní po banánech O:)
>Hned vedle je ZASE čokoládový balzám HURRAW!, který jsem dostala dárkem a k tomu ani není snad co dodat, protože je v podstatě stejný jako banánový a hrozně hezky drží na rtech a dělá je lesklejší a příjemnější, takže můžu jedině doporučit

> Poslední jsem zase dostala od kamarádky a překvapivě je to zase čokoláda!:D
Je to spíš taková vazelína a používám to spíš na zimu, protože to líp a déle drží. Je to z lékárny Dr. Max, což jsem se divila, že to tam prodávají a nejradši bych to vždy olízla když to cítím.

Tak to je pro dnešní beauty koutek vše. Třeba mi řeknete co vyhovuje vám, nebo naopak a třeba jsem vám dala i nějakou inspiraci :)
Ještě jednou se vám omlouvám za kvalitu fotek a příští článek bude o oblíbencích NIVEA

Tak já se s vámi loučím
s láskou

Bivi

TOP 5 + propadák - Tim Burton

25. dubna 2016 v 9:51 | Bivi |  Filmy/ Seriály
Můj oblíbený režisér Tim Burton, který má na svědomí několik snímků, které většina z vás určitě zná by si tu zasloužil mít svoji TOP 5. Jelikož je to režisér, který má většinou určitý druh filmů, který jsou pochmurný, veselý nebo originální vždycky to má nějaký kouzlo a navíc vě většině se objevuje Johnny Depp, který má své kouzlo taky 3:D


5. Střihoruký Edvard
.
.
Tenhle film nemám ráda z jednoho důvodu, je to konec a je to protože je to hrozně smutný! :D Ale jinak klasika co musí být na čísle 5!


4. Alenka v říši divů
.
.
Alenku v říši divů jsem milovala jako malá, když jsem ji měla jako knížku, a tak bezpochyb musí být i v top 5 :) Líbí se kombinace pochmurno s barevným, herecká obsazení i grafika. Super!


3. Beetlejuice
.
.
Beetejuice jsem sledovala jako malá! Nejradši jsem měla vždy scénu jak se hlavní postavy přeměnují na příšery a on si dal oči na prsty :D


2. Karlík a tvoárna na čokoládu
.
.
Já a čokoláda = Karlík a továrna na čokoládu tady nesmí chybět! Tady je vidět, že ve fantazii se meze nekladou. A už jenom to že to je další role J. Deppa, kterýho mám hrozně ráda tomu dává tu správnou šťávu!
Pamatuji, že na základní škole jsme jeli do Prahy do " čokoládovny " no...představovala jsem si to trochu takhle..Nakonec nám pustili dokument o výrobě a na konci jsme si každý nabarvil svojí čokoládovou kočku :D


1. Mrtvá nevěsta
.
.
Mrtvá nevěsta mě vždy dojme na konci. Tak kouzelný film nehledě na to, jak moc hezky jsou vytvořeny postavy. Líbí se mi, že Burton má specifické postavy, takže vždy poznáte, že je to od něj. Krásná, ale mrtvá Emily..
A navíc jsou tam super písničky O:) Jasná TOP 1+ 6. propadák
Temné Stíny
.
.
Achjo, film vypadal tak zajímavě, ale jakmile je film, který začnu přetáčet, tak je to jasný průser u mě a automaticky to dávám jako špatný film. Tenhle film jsem dala ani né do půlky, a pak jsem to přetočila na konec. Škoda Johnny
Dokážeme se ohodnotit?

23. dubna 2016 v 18:07 | Bivi |  Deníček
Tak přemýšlím a říkám si, jestli člověk sám sebe dokáže pochválit nebo naopak říct a přiznat si, co dělá špatně nebo jeho špatné vlastnosti.
Protože když se člověka zeptáte aby vyjmenoval tři svoje dobré vlastnosti a tři špatné, tak většinou jako první vezme špatný a vyjmenuje jich spíš 10, ale u dobrých si moc nevzpomene. Proč je tomu tak? Opravdu je ten člověk tak špatný nebo se jenom neumí pochválit?

Já třeba kdybych měla vyjmenovat tři a tři bylo by to takhle :

dobré:
dobrosrdečnost
vždy člověka vyslechnu a pomohu
upřímnost

špatné:
Nesympatická
Bojácná
Tvrdohlavá/Paličatá

a popravdě? U třetí dobré vlastnosti jsem se zastavila a přemýšlela, co by to mohlo být?
Za to u těch špatných mě napadala jedna za druhou.
Jen jsem se tak zarazila. Neveděla jsem, zda-li u p ř í m n o s t mám dát do špatné nebo dobré? Ono asi až moc velká upřímnost škodí taková ta až moc ošklivá, ale to já zase taková nejsem, a tak jsem ji nakonec dala do dobrý vlastnosti, co myslíte?
A kam byste zařadili - hodná až sem blbá - ? :D

Chtěla bych vysvětlit špatnou vlastnost n e s y m p a t i c k á třeba mě někdo pochopí, protože to má taky, mě to řiká hrozně moc lidí, že na pohled vypadám hrozně nesympaticky, ale že když mě poznají tak jsem fajn, super..
Vím a občas se přistihnu, že čumím jako puk a jsem si toho vědoma, ale asi mám už takový obličej, a proto mi dělalo problém se s někým dřív i seznámit, a tak jsem se to snažila co nejvíc vylepšit, a snad už je to lepší, ale když jedu v buse tak prostě o tom mým nesympatickým pohledu bohužel vím :D

A co vy dokážete vypsat vaše dobré a špatné vlastnosti? Nebo se nad tím taky trochu zamyslíte? :)Můj život s kočkou

21. dubna 2016 v 9:10 | Bivi |  Deníček
Je čtvrtek a před malou chvilkou bylo devět hodin ráno. A tak sedím a zaseknu se na našem bílém štěstíčku, co se zrovna olizuje na kraji gauče a říkám si ta je tak krásná.
No, a pak mě napadlo, že bych o tom bíle běhajícím fleku mohla něco napsat.

Je čistě bílá a má růžový nosánek, což už takhle mi přijde hrozně rozkošný, pod očíčkem má flíček, ale to nevíme z čeho je, ale nemělo by to nic být.
Dostala jsem ji od pani, která si ji nemohla z nečekaných důvodů nechat, a tak mi ji převezli až domu. Když jsem ji viděla ještě na fotce, tak jsem se do ní zamilovala hned na první pohled! Furt jsem chtěla nějakou super kočku jako je Britská Modrá, Radgoll a pod., ale prostě ona byla tak...bílá :D

No když mi ji tedy přinesli, tak byla pár dní schovaná za gaučem a já jí nosila papání až do "postýlky" a všechno jsme se učili, aby se nebála. No za pár dní začala okukovat byt. Měla jsem strach že by si na nás nezvykla.

No..zvykla si asi až moc :D teď je to taková neřízená střela krade šťourátka do uší (nechává je po celém bytě po kouskách ) a nenechá nás spát, věčně škrábe na dveře do ložnice a mňouká neúprostě dokud se prostě neseberu a musím jít spát do obýváku. Samozřejmě jako každá kočka má ráda prstíky na nohou a tak když spím a je v přítomnosti hnedka nohy dávám k tělu a vyndám je až druhý den ráno :D.
Když vařím tak ráda skočí na linku nebo lednici a pozoruje mě. I tak se to děje když jsem ve vaně. Je celá pav z vody a asi má ráda páru teplý vody protože si tam se mnou tak hezky hoví. A je tak rozkošná když spinká.
Hrozně ji rozmazluju a udělala bych pro ní první poslední, i když mě moc asi ráda nemá protože mi přijde že je posedlá satanem kolikrát jak na mě civí :D Za chvilku bude mít v kočičím kalendáři svátek a taky jí bude rok, tak jí koupim MEGA taštičku a nějakou tu myšičku na hraní, protože mě nebaví už sbírat ty šťourátka :D


Máte i vy doma ďáblika co vás taky občas potrápí?

TOP 5 + propadák - Horory

19. dubna 2016 v 17:28 | Bivi |  Filmy/ Seriály
Dnes to bude TOP hororová pětka a jelikož jsem náročná milovnice hororů, tak jsem vybrala prostě ty na který bych mohla koukat pořád. Pro někoho je horor jen o duchách, pro někoho třeba jen krváky kde je krev a nebo pro někoho jen samé vymítání. Já to mám všechno dohromady. Ráda se lekám a nevadí mi koukat na kus ruky vedle hlavy, a tak začínáme TOP 5


5. Vymítač ďábla
.
.
Vymítač ďábla z roku 1973. Podle skutečné události natočený a pro mě první film o vymítání, který jsem viděla si u mě zaslouží číslo 5. Ano ve filmu je vidět, že je to starší film a naše technika se ve filmech posunula dál, ale co se týče hereckých výkonů a faktu toho, že je to pravda je prostě mrazivá.


4. SAW
.
.
Už jen ta myšlenka příběhu je neuvěřitelná, když sem viděla první díl, tak jsem zůstala s otevřenou pusou a ten den jsem shlídla dalších 6 dílů, jelikož to, jak to na sebe navazovalo a různé hry a pasti..brr. Kolikrát jsem si představovala, kdyby se to stalo mě co bych udělala a jak bych se rozhodla. Prostě za myšlenku, vývoj a zvrácenost je tohle moje 4ka!


3. Grave Encounters
.
.
Další věc, co miluji na hororech tak jsou duchové a psychiatrické léčebny. No a tenhle horor je prostě k zamrazení! Kdo se rád leká, tak ať se podívá na tenhle horor, protože je tam od každého trochu. Panika, strach, lekání, natáčení "vlastní kamerou", zmizení, krev. Ačkoliv je tam jedna mizerná scéna ( které přijde blbá asi jen mě :D ) tak i tak je to moje trojka!2. Chraň nás od zlého
.
.
Filmy s vymítáním jsou pro mě jedny z nejlepších a ještě ke všemu to je to i lekačka. Ani nevím proč si to zasloužilo být na druhém místě. Atmosféra, myšlenka, herci nebo všechno dohromady? Třeba moji mamce přišlo vymítání nic moc, protože to nebylo obvyklí, jako je známo u ostatních hororů, ale proto se mi to tak moc líbilo, protože to bylo odlišný!1. Sinister
.
.
Můj srdcový horor, který jsem viděla nezčetněkrát! Tohle je prostě pro mě bomba! Nemá to chybu hudba, myšlenka, herci. Dvojka už prý hezká není a ani na ni koukat nechci, jelikož si nechci ten horor nějak znechutit, ale dejte prosím někomu za mě pusu na tvář tomu, kdo ro vymyslel! BrrrrrrrrrrrrrrrrrA co se týče propadáku z hororové sekce?
Abych byla upřímná, tak je jich tolik, že nevím který vzít :D Jak jsem už psala, tak jsem náročná a hodně nemám ráda, když jsou tam moc efekty a je hodně vidět to nepřírodní.
Tak který? Sillent Hill? Ouija? Insidious?

+ 6. Stáhni mě do pekla
.
.
Tenhle horor je u lidí dost populární a na CSFD má 68% , pro mě to byl jeden z nejhorších filmů a možná by to tak nebylo, kdyby neudělali scénu kde vyvolávají ženu a začne tam mluvit kozel. Ten kozel mluvil..prostě nejvíc zkažený stejně jako herecký obsazení.
Takže to si u mě zapsalo nejhorší horor, ačkoliv vím, že existují milionkrát horší, ale o těch třeba příště :)


A tak přemýšlím, že udělám ještě druhý " díl " jelikož je spousty hororů, který si zaslouží být v top 5
A jaký je váš nejoblíbenější horor? :)

Loučím se s vámi
Bivi


Vlastní domácnost Vs. S rodiči

18. dubna 2016 v 13:50 | Bivi |  Názory
Každý mladý člověk si řiká nebo někdy říkal " už abych vypadl od rodičů " , i já si tohle jednou přála.

Doma s rodiči?

Pojď to uklidit, zameť to, ukliď si, přijď v osm domu, zavolej až tam budeš, proč se neučíš? , a co známky ve škole?, Proč se furt tak ksichtíš? , odnes odpadky, jdi brzy spát..
zná to každý určitě a kor v pubertě to je nejhorší to nás rodiče vytáčejí tak moc jako by to dělali schválně ( a nedělali snad?)

Vlastní domácnost?

Přijdu a bordel kam se podívám.
"Ach jo, zase plný koš na prádlo a lednička je poloprázdná"
Co to znamená? Po práci se seberu a jdu na nákup, přijdu a začnu vařit mezitím něco poklidím a kolem 4h skončím, nandám oběd přítelovi, najím se sama a jdu mýt nádobí, za tu dobu se vypralo prádlo a já ho můžu konečně pověsit. A druhý den? Můžu znovu vytřít, protože v chodbě je naťapkáno a musím přeci sundat to suchý prádlo ze včera, protože jsem sebou pak sekla unavená na postel a probudil mě až ráno budík.
Ajajaj. Jaro. To ty okna vypadají, to je budu muset ale umýt, ale kdy? Musím si oběhat doktory, a pak mám sraz s kamarádkou, kterou už dlouho zanedvám a měla bych ji vidět a pokecat.
Další den konečně doma. Ale ne! Došel toaletní papír a pasta na zuby, a tak se vydám do krámu, kde to nakoupím. Sednu si a zjistím, že bych mohla utřít už ten prach co se nám tu za ty tři dny zase trochu usadil...bože a ta kočka pouští tolik chlupů že musím zase luxovat! - Kouknu na hodiny a říkám si " ale né, už je zase osm večer" ..

No, tak jsem vám napsala jaký je to rozdíl ( neříkám všude, ale u mě to tak je )
A tak vzpomínám jak jsem tehdy protáčela oči, když sem musela jednou za dva týdny s odpadky a teď musím každý druhý den.
Doma jsem přišela ze školy, uvařeno bylo, uklizeno (kromě mýho pokoje:D)
A co dělala mamča? Vařila, uklízela, prala a ještě byla mámou.
A tak teď opravdu lituji toho jak jsem jí všechno přitěžovala i obyčejnými věcmi, jako je i házení špinavýho prádla do koše.

A tak si říkám Vlastní bydlení Vs. Doma s rodiči?
Pro mě i tak vlastní bydlení. V 19 letech jsem se odstěhovala a naučila se žít samostatně.
Naučila jsem se platit účty, vidět hodnotu peněz, naučit se vařit a žít vlastní život.
Odejdu si kam chci kdy chci, ale na maminky obědy jezdím co jen to jde, protože ta to všechno co se týče vaření a uklízení umí vždycky nejlíp♥

Za mamčou se brzy chystám a už přemýšlím, co jí řeknu, aby mi dobrýho uvařila O:)

Oblíbenci Yves Rocher

17. dubna 2016 v 13:22 | Bivi |  Beauty koutek
Ahoj děvčata,
jako skoro každá holka mám ráda kosmetiku a hezké vůňě, a tak bych se ráda s vámi podělalila o mojí oblíbenou značku Yves Rocher. Mám tu značku ráda, protože přípravky hezky a delší dobu drží na těle a já jako člověk, který trpí na vyrážky a exémy, tak se mi po tom nic nedělá. Takže dnes to budou teda koupelnový oblíbenci :)
.
.
> Z leva je sprchový gel - malinový, je naprosto svěží, pro jarní hezý den jako dělaný a navíc si připadám jako když po sobě mažu čerstvé maliny přímo ze zahrádky. (120kc)
> Hned vedle je šampón, který jsem dostala zdarma díky poukazu. Nevěděla jsem, který šampón si vzít jestli na vlasy mastící se nebo na barvené vlasy, slečna v krámu mi nakonec poradila na objem a zároveň by se tolik vlasy mastit neměli. Je sice fakt, že mi nevoní jako třeba šampony od Shaumy nebo Garniere, ale účinek zatím splňuje.(?)
> Můj top sprchový gel, který se mi doufám nikdy neomrzí je kávový. Milovníci kávy by si ho taky oblíbili protože, když si čuchnete tak to rovnou chete i vypít. Mohla bych k tomu čuchat furt a furt a na těle to cítím ještě dlouho potom.(69kc)
>Poslední sprchový gel je kokosový, který jsem dostala dárkem. Pokud očekáváte že to bude vonět přímo kokosově tak to bych řekla, že zase ne, ale voníto tak zvláštně..nejdřív mi to tedy nevonělo, ale teď to do oblíbence dát musím, protože je to takový čerstvý kokos:D(?)> Dále tu mám tělový krém, který je úplně stejný jako kokosvý sprchový gel, ale přijde mi že voní o kapku jinak. Každopádně má dobrou konzistenci a není ani moc mastný a dobře se vstřebá. A navíc je v krásném "obalu"


Takže to jsou moji oblíbenci z Yves Rocher, nejsem moc ale spokojená s řasenkami.

Tak bych se s vámi chtěla rozloučit pro tento článek

a příští článek z Beauty sekce budou oblíbenci z Avonu

Loučím se s vámi
s láskou
Bivi

Deprese

16. dubna 2016 v 17:42 | Bivi |  Deníček
Ahoj děvčata, dneska je tak pochmurný den. Brr. Já mám tedy takovýhle dny i poměrně ráda, ale spíš mi vadí, že nemám na nic náladu a jen se válím doma.

Ale to, že je dneska takový počasí mě přimělo k tomu, abych se vám svěřila s mým problémem, když jsem trpěla depresí.

Jak jsem před pár dny psala, měla jsem problémy s PPP a kvůli tomu jsem začala mít deprese, ale nebyli to takový ty "deprese" jakože řeknu " ach jo dneska mám depresi". Tohle bylo skutečný. A měla jsem problémy s úzkostma a panickýma atakama. První úzkost jsem měla, když moji nejlepší kamarádku odvezla sanitka a ona mi napsala, že je v nemocnici, a pak se mi dlouhých několik hodin neozývala. Já měla tak hrozný strach. Nemohla jsem popadnout dech a chvilkama jsem myslela, že se psych. zhroutím. Není to nic příjemnýho.

Samotná deprese. Ach, ani nevím jak to popsat. Chodila jsem k psychiatričce, která mi předepisovala antidepresiva a léky na spaní. Teď když už nic z toho neberu tak vidím, že mi ty léky dělali ještě hůř místo toho, aby mi pomohli.
Mít depresi je něco tak neskutečně těžkýho, protože vás mozek ovládá a nekontrolujete se.
Měla jsem pocit méněcennosti, že mě všichni nenávidí a já jsem ta nejhorší. Začala jsem nosit černé oblečení, poslouchala jsem smutou hudbu nebo naopak rokovou..tvrdou metalovou. Nikoho jsem k sobě nepustila. Od nikoho jsem nechtěla pomoct a hlas v hlavě mi řikal, že jsem budižkničemu a že nic nedokážu, říkal mi i že jsem hnusná, tlustá a nejradši bych si zasloužila zemřít. Všechno co jsem udělala, jako kdyby bylo špatně.
Všichni mi doma říkávali, ať se na ty prášky vykašlu a neberu to. Ale já jsem je potřebovala, protože jen prášky mě uklidňovali.
Nesčetně krát jsem brečela a nevěděla, proč je ten život tak hnusný a začala jsem nenávidět a proklínat lidi. Čas jsem trávila s kamarádkou u hřbitova a přemýšlely jsme o smyslu života. Ráno jsem nemohla vstát, protože jsem byla oblbá lékama a tudíž jsem zameškávala školu. Všechny a všechno jsem nesnášela stejně jako sebe. Začala jsem být ráda sama a postupem času jsem (pokud jsem nemohla být se svojí jedinou kamarádkou ) jsem podnikala všechno sama, cesty ke hřbitovu, pozdní procházky.Kvůli nejezení, nespavosti a nabytnému stresu jsem začala být psychicky i fyzicky slabá.
Sledovala jsem filmy typu " místnost sebevrahů" a pod.

Postupem času jsem se stala zapšklou, zlou a nepříjemnou holku, co všechny nesnášela a odháněla od sebe nedokázala jsem přijmout pomoc od rodiny a nejradši jsem měla svého psychiatra.(ach bože)
Potřebovala jsem řvát, ale nešlo to. Byla jsem bez emocí a chladná. Myslela jsem si že mě nikdo nemá rád a doktorka mi místo pomáhání jen předepisovala další a další léky a já jim do toho cpala jen další a další peníze.

Spousty toho zapříčinilo i moje nespavost o které napíšu příště, jelikož to je další kapitola ze života, kterou pochopí jen člověk, co má problémy se spaním a ráda bych se s vámi o to v příštím článku podělila.

..A tak jsem ze dne na den přestala brát léky a chodit k psychiatrovi. Můj stav se zlepšil, začala jsem nabírat na váze a spánek se vrátil do normálu. Začala jsem mít s rodinou lepší vztah a já pomalu začala žít, jako jsem žila předtím.
Občas mě ta chvilka deprese popadne nebo náhlá úzkost, ale proti tomu, co jsem zažila je to čajíček a já se svoje pocity a myšlenky začala kontrolovat.
Hlavně jsem zjistila, že je důležitý, aby jste měli s kým mluvit, já to nedělala a byla ze mě kostra s pytlemi pod očima, třesoucíma se rukama a s dalšími 20 nežádoucíma účinkama po lécích.
Ráda bych někomu pomohla, kdyby někdy někdo měl trápení, jelikož to může přijít ze dne na den a ani nemusíte tušit, jak moc vážné to časem může být.

Pro sobotní "depresivní" článek se s vámi loučím
s láskou
Bivi

TOP 5 + propadák - únor, březen

15. dubna 2016 v 15:45 | Bivi |  Filmy/ Seriály
Ahojky,
pokud jste se něco dočetli v mém prvním článku o mě, tak možná víte, že jsem filmový a seriálový fanda, a tak bych vás tímto prvním článkem v této rubrice seznámila s TOP 5 za březen a únor + jeden pro mě nejhorší. Nejsou to žádné novinky. Můžou to být filmy/seriály starší, mohla jsem je vidět už mnohokrát, ale ten měsíc jsem si je oblíbila a třeba najdete i nějakou inspiraci :--)
Možná se budete i divit, že píšu za únor a březen, když je už duben, ale já měsíc marodila, a tak jsem měla spousty času toho zkouknout.

5. Fotr je lotr 4/5
.
.
Můj oblíbený herec Ben Stifler v komedii Fotr je lotr. Když jsem byla nemocná tak jsem zkoukla všechny 3 díly a je to tak super uvolňující komedie. A prostě, kdo by neměl rád Gaylorda Jebala? :D -


4. Věčně mladá 4/5
.
.
Blake Lively jsem měla už ráda v seriálu Gossip Girl(Super Drbna). Je prostě nádherná a má krásnou postavu, dlouhý nohy a ta role ji prostě tak sedla! Byla tajemná, krásná, nedostupná a věčně mladá. Je to dojemný film, i když někomu se může zdát přetažený přes uši, ale tak občas tý fantazie je třeba :)


3. Husí Kůže 4/5
.
.
Tak tohle přesně miluji, takový uvolňující pohodový film, kde prostě je vše nemožné :)
Možná někteří z vás znají film Jumanji, který je o něčem podobném. A komu by se nelíbilo otevřít knihu z kterí vám vyskočí hlavní postavy, hrdinové nebo i příšery 3:)

2. The Witch ( Čarodějnice) 4/5
.
.
Co se týče hororů, miluji čarodějnice, pochmurno a tajmenou atmosféru. Hudba tomu dodává šťávu, a abych byla upřímná když film skončil nevěděla jsem CO SE TO VLASTNĚ STALO, a jaká byla pointa? Pak mi to pomalu docházelo a já prostě stejně jako v knížkách mám občas ráda když to skončí tak hrozně nečekaně! Ale podle mě to neni pro každého, ačkoliv tam nejsou lekací scény, tak si myslím, že by to mohlo někoho i nudit, ale já tam měla vše co jsem potřebovala a proto je to pro mě č. 2


1. Zataženo občas trakaře 5/5
.
.
Nebyla bych to já, kdyby tady nebyla animovaná pohádka. Když jsem byla nemocná, tohle byl zaháněč nudy. Tohle je pro mě animovaná pohádka u které se vážně zasměju. Pro mě to nemá chybu, jelikož někeré hlášky a postavy jsou prostě k nezaplacení a navíc..Z NEBE PADÁ JÍDLO! To je prostě na kručení v žaludku, když na to koukám :)Každý má jiný vkus, a tak bych chtěla napsat, co za ty dva měsíce jsem viděla nejnudnější film na který bych se už nepodívala.
A to je pro mě..

+ 6. Sex Tape
.
.
Podle traileru to vypadalo prostě jako super komedie, ale potom se z toho stala slátanina všech hovadin, že jsem litovala těch 94min, co to hrálo. Samo osobě herci ( Cameron Diaz, Jason Segel ) mi nevadí, ale tohle už prosím NE!


Znáte nějaké filmy, viděli jste nebo máte jiný názor než já? Určitě dejte vedět dolu do komentářů
a příště článek z filmové rubriky

TOP 5 + propadák - Horory

Mějte se krásně
vaše BiviPráce Vs. Škola

14. dubna 2016 v 13:17 | Bivi |  Názory
Konečně doma.

Když jsem chodila ještě do školy, tak jsem všem dospělákům říkala, jak se těším až budu pracovat a že nebudu chodit do školy a každý z nich mi řekl " počkej, pak se do školy budeš jednou chtít vrátit, až začneš pracovat"..

No, tak vám tedy povím milý dospěláci, že bych se do školy vážně nevrátila :D
Ještě do nedávna jsem bývalé spolužáky ze základky slýchávala řikat " já bych se tak vrátila na základku.." - Tam už tuplem bych se nevrátila.
Moje Základka byla super škola, ale byla jsem prostě malá. A já už bych nechtěla být asi ani malá. Nic jsem sice neřešila, ale teď už si svůj život kontroluji sama a to mě víc vyhovuje i když né to je lahoda.

Střední škola??? Fíííha, tam je to z puberty do těžké puberty. Na Základce učitelé řikali se vztyčeným prstem " na střední škole už vás budou brát jako dospelý lidi" - no..haha tam to bylo snad horší než na základce. Já prostě nemám moc ráda pravidla ( i když ty jsou i v práci, ale tam se s vámi už baví jak s dospělým ).
Na Twitteru sleduji spousty děvčat, co jsou ještě na základní/střední škole a když čtu jejich problémy, ohledně spolužáků, učitelů, testů nebo i jen stresu a všechno se mi vrací zpět, tak bych s nimi ani neměnila.

Ale práce taky neni nic suprovýho.
Jenže v práci si vydělávám peníze (a já ráda peníze :D ), a přijdu z práce domu, kolikrát sice vorvaná jak prase, ale nemusím se stresovat na domácími úkoly, nebo se strachovat jestli mě zítra vyzkouší z matematiky a nebo jestli mámě řeknu o třídní schůzce.
A navíc já nikdy nebyla studijní typ a škola mě T Ě Ž C E nebavila. A tak bych lhala kdybychom s kamarádkami občas(vážně jen občas!) nešli sem a tam za školu 3:)

Ale přiznám se, co mě bude už navždy trápit..
To jsou ty dva měsíce prázdnin! To už mi nikdo nedá. Já mám za rok 25 dní dovolený a to je vše, a to je pěkně na prd.

Takže Práce Vs. Škola?
Pro mě rozhodně práce( i jen s těmi 25 dny volna )
.
.
.
jo pozoooor vlastně 25,5 dne! :D ( půl dne ještě! :D )

A příště článek
Bydlení doma sám Vs. S rodiči

Já teď po práci pujdu ohřát oběd a uklidim a počítám s tím, že kolem 4h usnu na dvě hodiny na gauči jako vždy :D

Mějte se krásně
s láskou
Bivi


Zase mám problémy s jídlem?

10. dubna 2016 v 19:49 | Bivi |  O mě
Usedla jsem k počítači s právě čestvě udělanými tousty, kde se sýr roztéká na jazyku, a tak se s vámi musím podělit o můj příběh.

Když jsem byla ve třetím ročníku na střední škole, tak jsem kvůli nechtěným okolnostem začala hubnout. Zhubla jsem asi 10kg aniž bych si toho všimla a jednoho dne mi kamarádka řekla, že jsem nějak hubená a že si ani nevšimla kdy jsem tolik zhubla, ani já si toho nevšimla, ale jak jsem nad tím začala přemýšlet a říkala jsem si " teda vejdu se do menších džín, a to triko mi skvěle padne a docela mi to sluší"..přešlo na myšlnky že nechci mít už 75kg a že se mi mých 65 líbí, ale chtělo by to ještě zhubnout..

A tak začal můj dlouhý boj s anorexií a bulimií. Byl to těžký boj, jelikož jsem se musela vypořádat s dalšími problémy jako jsou deprese, nespavost a pod. Bylo mi jenom 18 a já přišla o nejlepší léta.
Měla jsem svůj blog, kde jsem později i radila nemocným duším jako jsem já, k tomu jak zhubnout..jak zvracet. A tak moc se za to teď stydím! Místo toho, abych podpořila, tak jsem pomáhala, aby se děvčata ještě víc nenáviděly.

Všechno jsem si odepírala, ačkoliv jsem tak moc chtěla jíst a počítala každou blbou kalorii až to přešlo tak že jsem měla pocit jako by mě sledovali lidi a řikali si o mě že jsem tlustá jak mohu jíst, měla jsem své určité rituály..
Tak moc jsem toužila po jídle a tak jsem ho začala jíst, až to přešlo v záchvatové přejídání, kde mi bylo tak zle, že jsem začala chodit zvracet. A to je fakt hnus.

Pleť, vlasy, nehty, srdce.. všechno jsem měla špatný.
Moje srdce mi přeskakovalo a bilo nepravidelně, a každým dnem jsem mohla zemřít, protože jsem v noci nespala a psychiatrička mi předepisovala léky po kterých se tloustlo a to jsem nemohla dovolit!
Byla jsem slabá, tak moc slabá..
Přestala jsem mít kamarády, protože jsem je odháněla a rodina, která se mi snažila pomoct, tu jsem prakticky nenáviděla.

Slyšela jsem ten pitomý hlas v hlavě co mi řikal "NEJEZ!" furt jsem ho slyšela a nechtěl odejít.
Ten hnusný pocit, když jdete jídlo vyzvracet, a pak se jen skácíte na zem v tý největší vyčerpanosti a už nemůžete dál.
Nebo když jste na brigádě, ale nemůžete pokračovat protože vaše tělo vám vypovídá službu a prosíte, ať je s vámi konec a ta bolest přestala.
Měla jsem 50kg a pomalu to lezlo ke 49kg, ale já přesto doufala, že budu "krásná".
Štědrovečerní večeře skončila v záchodě! -"A dost, to musí skončit!"

..A tak teď dojídám svůj třetí toust a jsem nejvíc šťastná, za to že jsem stále na živu.
Byl to dlouhý boj a to jsem nepsala veškeré detaily a mnoho jsem vynechala, ale chtěla bych se s vámi podělit o tom, co tohle s člověkem dokáže udělat. A jak je lidský mozek "křehký".To, že by si lidi měli rozmyslet, než něco řeknou.
Jsem člověk, co vždy miloval, miluje a bude milovat jídlo. A to že teď neoblíknu kalhoty číslo 32?? No aaa :)
Po tom všem jsem zjistila, že život je příliš krátký na to, aby se člověk utápěl v depresích a přemýšlel 7/24 o jíde.

Sice jsem o mnoho lidí přišla, ale zároveň i mě mnoho jiných do života vstoupila, ale takový i ten život je.
Teď bych lidem jen chtěla pomáhat, protože tohle je sakra svinstvo!

Občas mě sem tam ta deprese znovu popadne, ale....o tom třeba příště :)
Krásný zbytek večera přeje Bivi

(..a co si dám k jídlu teď??)

Když jeden kousek chybí

9. dubna 2016 v 18:34 | Bivi |  Deníček
Už jste někdy cítili díru? Prázdno?

Jakoby vám chyběla nějaká část. Část, která, když ji máte, zapadne na prázdné místo a vyplní ho. Na místo plné bolesti, utrpení, strachu, zloby...
Bolest, jakou by nezpůsobila ani dělová koule, prodírající se skrz váš hrdník. Cítili byste nic a zároveň vše.
Chtěli byste cítit slzy, ale už nemáte sílu je vytlačit.
Chtěli byste řvát, ale hlasivky vás neposlouchají. Přesto však slyšíte vaše nitro - křičet, ječet...= slabé slova.
Ani miionový dav na koncertě nejpopulárnější skupiny se tomu nevyrovná.
Navenek jakoby se nic nedělo, ale kdyby měl někdo možnost poslouchat vás ze vnitř, ohluchl by během první setiny sekundy, během další setiny by se jeho tělo začalo rozpadat pod náporem bolesti, kterou vyzařujete.
Nicota. Tma. Prázdno. Ale přitom je vše tak jasné.
Neslyšíte nic, přesto, že ječíte.
Nesvíjíte se bolestí, přesto, že ji cítíte.

Je to jen ve vás. A sami se s tím musíte vypořádat. Nic není platné, dokud nepřijde někdo, kdo prázdnotu zalepí.
Vše konečně zapadne do sebe, jako poslední chybějící kousek puzzle..


Jsi v mém životě důležitá

7. dubna 2016 v 18:07 | Bivi |  Deníček
Dnes je sychravo, a tak jsem si zalezla pod deku, co jsem dostala od mamči k Vánocům, udělala černý čaj
můj první článek měl být úplně o něčem jiným, ale poslední dobou přemýšlím o slově p ř á t e l s t ví.
V mým životě už přeběhlo mnoho lidích, které jsem považovala za přátele, ale z přátel se stali už jen společníci, a nebo ani to ne.
A tak bych vás chtěla seznámit s osobou se kterou se na jeden čas naše cesty rozdělily, ale když se sešly, tak jsem si uvědomila, že je v mém životě důležitá.

..začala jsem hodně přemýšlet o tom, jaké jsou mé hodnoty, co je pro mě v životě nejdůležitější..a taky přemýšlet nad svou minulostí, ale i přítomností. Pokud jde o minulost, každý z nás si prožije hezké chvilky, ale i okamžiky na které by chtěl zapomenout. Na ty špatné věci bychom měli zapomenout, nebo se z nich alespoň poučit, abychom neopakovali stejné chyby a nebyli znovu nešťastní. Když si vzpomenu ale na ty hezké chvilky. Někdy jsem si řekla,že bych tady ani nemusela být..že tady ani být nechci, ale když jsem si uvědomila že existují i lidi, co mě mají rádi a které by mrzelo o mě přijít, dalo mi to sílu čelit všemu kolem mě. Tohle všechno, co tu ted píšu se týká hlavně jednoho človíčka, díky kterému jsem si hodně věcí uvědomila. Někoho, kdo mě toho hodně naučil, mého andílka s kterým jsem toho hodně zažila a ještě zažít chci. Někoho, kdo má tak neuvěřitelně krásnou duši, že nejde se nad tím nepozastavit. Dává mi tolik síly a energie, že bych dala cokoli, abych jí mohla dopřát to po čem nejvíc touží. Nemůžu jí darovat zdraví, můžu jí ale dopřát pocit bezpečí a jistotu toho, že kdyby se stalo cokoli, podržím jí a budu stát při ní. Doufám a věřím v to, že ona ví jak moc pro mě znamená. Že kdykoli jsme se na něčem neshodly, bylo to většinou kvůli jinému člověku. Což mě vždycky hodně mrzelo. Svůj život jsem začala pořádně žít, až když jsem jí poznala, předtím jsem jenom přežívala. Spolu jsme prožívaly chvíle štěstí i chvíle smutku. Když jedna z nás potřebovala pomoc, byla tu pro ní ta druhá. Pokud jsem jí někdy zklamala ten okamžik bych chtěla vrátit a napravit chybu co jsem udělala. Pokud jsem jí někdy pomohla, tu chvíli bych vrátit nechtěla ,ale chtěla bych jí zažívat pořád. Mám v ní důvěru, oporu, lásku, štěstí, všechno co je pro mě v životě důležité.

Mám tě ráda. Děkuji.
S láskou
Bivi
Kdo je Bivi

6. dubna 2016 v 17:38 | Bivi |  O mě
Dlouho jsem přemýšlela nad názvem prvního článku.
Jde jen o to, abych se přiblížila tomu, kdo jsem. Existuje mnoho lidí s mnoho povahami a já se nemusím trefit do každé, a tak si myslím, že je fajn, aby si o mě člověk, než bude pročítat můj blog přečetl nějaké informace.

Co jsem vůbec zač?

Před dvěmi lety jsem měla blog, který byl jenom negativní, plný nenávisti a bolesti. Trpěla jsem poruchou přijmu potravy, depresemi a tak..ale o tom třeba jindy :-)

Teď jsem milovnice knih, seriálů a filmů, miluji muziku, zvířata a hlavně ty lesní, neobejdu se bez čaje. Musím mít vždy zapálenou svíčku a nikdy v nočním stolku nesmí chybět balíček čokolády.
Na internetu trávím 90% na youtube protože miluji pozorovat youtubery a youtuberky. Mám ráda kosmetiku a ráda pomáhám lidem. Jsem štír, a občas se mi proto něco nelíbí, tak to dám taky najevo. Miluji vaření a ještě víc miluji jídlo.
radost mi udělá procházka v lese nebo v přírodě. Na pohádky bych se mohla koukat pořád jak kreslený tak animovaný.
Miluji koukat na horory, i když se pak bojím, ale najít dobrý horor je pro mě náročný. O:)

Jsem milovnice lesů, lesních zvířat jako jsou medvědi, jeleni, veverky sovy apod, ale především miluji vlky a miluji je tak moc že jednoho mám i vytetovaného na tělě, což znamená že mám ráda tetování a piercingy.

Budu psát o všem možným co mě napadne, co mám ráda, ale co i nenávidím, s čím nesouhlasím. Občas budu veselá a občas nespokojená, ale vždycky to budu JÁ

To je v rychlosti něco o mě, i když moje texty nikdo nebude třeba číst, tak mě obliba v psaní snad nikdy nepřestane bavit.

Pro první jarní článek se loučím

Biv